رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: امروز، 30 اردیبهشت‌ماه مجوز راه‌اندازی دومین مرکز اختلالات یادگیری در دزفول داده می‌شود و این مرکز از مهرماه، فعالیت خود را آغاز می‌کند.
کد خبر: ۷۴۶۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵ 22 May 2019

علی ممبینی درخصوص فعالیت مراکز اختلالات یادگیری در استان اظهار کرد: امسال راه‌اندازی دو مرکز اختلالات یادگیری در برنامه ما قرار دارد که یک مرکز در کارون و یک مرکز در دزفول خواهد بود.

وی افزود: در دزفول پیش از این یک مرکز اختلالات یادگیری وجود داشت و ما به دنبال راه‌اندازی دومین مرکز اختلالات یادگیری در این شهرستان هستیم اما در کارون تاکنون مرکز اختلالات یادگیری نداشته‌ایم. سال گذشته مکاتباتی در این زمینه داشتیم، در حال حاضر نیز کارهای لازم انجام شده است و منتظر معرفی فضای این مرکز از سوی نهاد مربوطه هستیم.

رییس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان گفت: طبق آماری که وزارت آموزش و پرورش ارائه داده است، به ازای هر پنج هزار دانش‌آموز مقطع ابتدایی، باید یک مرکز اختلالات یادگیری وجود داشته باشد که این نسبت در مناطق محروم به گونه‌ای است که به ازای هر سه هزار دانش‌آموز ابتدایی باید یک مرکز اختلالات یادگیری داشته باشیم.

ممبینی ادامه داد: دزفول بیش از 20 هزار دانش‌آموز ابتدایی دارد، به همین دلیل ما درحال راه‌اندازی دومین مرکز اختلالات یادگیری در این شهرستان هستیم. کارون نیز به یک مرکز نیاز دارد ولی ما مشکلاتی در این خصوص داشتیم و ابتدا باید درباره فضا توافق کنیم.

وی گفت: مصاحبه نیروهای لازم برای دومین مرکز اختلالات یادگیری دزفول انجام شده است. فضای لازم نیز در نظر گرفته شده است و امروز مجوز راه‌اندازی این مرکز داده می‌شود و این مرکز از مهرماه فعالیت خود را آغاز می‌کند. با راه‌اندزی این مرکز، تعداد مراکز اختلالات یادگیری ما در استان به 28 مرکز می‌رسد.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار