استیضاح «منصور کتانباف» شهردار اهواز امروز در جلسه شورای شهر بررسی شد و در نهایت شهردار با 11 رأی موافق برکنار شد.
کد خبر: ۷۴۵۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹ 16 May 2019
در هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (26 اردیبهشت ماه) با حضور تمامی اعضای شورای شهر و شهردار اهواز برگزار شد، استیضاح منصور کتانباف انجام و شهردار اهواز با 11 رای موافق برکنار شد. 
 
به گزارش"تابناک"؛ پس از آن جلسه شورای اسلامی شهر اهواز، با دستورکار انتخاب سرپرست شهرداری ادامه یافت. موسی شاعری معاون شهردار در یک دوره  و علیرضا عالی‌پور معاون کنونی شهرداری اهواز گزینه‌های شورا برای سرپرستی شهرداری بودند که شاعری با 11 رای موافق به عنوان سرپرست شهرداری اهواز انتخاب شد. عالی‌پور دیگر گزینه سرپرستی شهرداری اهواز دو رای موافق کسب کرد.
 
همچنین شاعری با رای اعضا، به عنوان شهردار اهواز انتخاب شد که مراحل تایید و صدور حکم وی، باید توسط وزارت کشور انجام شود.
 
شاعری پیش از این برای مدتی معاون امور فرهنگی شهرداری اهواز در دوره سوم شورای شهر اهواز بود.
 
منصور کتانباف در نشست علنی شورای شهر اهواز با اشاره به ارسال پاسخ سوالات اعضای شورای شهر به صورت کتبی، اظهار کرد: پس از ارسال پاسخ سوالات، برخی مطالب در قالب توهین و افترا مطرح شد که باید مورد بازنگری قرار گیرد.

وی با اشاره به پیروزی جناح اصولگرا در دو شهر کشور از جمله اهواز، اذعان کرد: از همان ابتدا جناح مقابل تلاش کرد بین منتخبان اصولگرای شورای شهر گسست ایجاد کنید.

کتانباف افزود: امروز به همان اندازه مسرورم که در روز انتصابم بودم و به هر دو تصمیم احترام می‌گذارم اما باید بگویم گسست زیادی در جناح اصولگرای شورای شهر ایجاد شده که در آینده آسیب پذیری را به دنبال خواهد داشت.

شهردار استیضاح شده اهواز در پاسخ به موسوی پور، عضو شورای شهر که از وی خواست با مطرح کردن گسست بین اصولگرایان شورا از حربه‌های تفرقه و فته جناحی و قومی و حزبی بین اعضای شورا استفاده نکند، گفت: من فتنه گرنیستم و نمی‌خواهم تفرقه بیندازم؛ من حاضر نیستم به شهر خود آسیب وارد شود.

کتانباف با اشاره به انتقاد برخی اعضای شورای شهر اهواز مبنی بر انتصاب افراد ناتوان در بدنه مدیریتی شهرداری، گفت: از این اعضا می‌خواهم به صورت مصداقی نام یکی از آنها را ذکر کنند.
وی افزود: مخالفت فلسفی و حیدری دو عضو شورای شهر با استیضاح شهردار در واقع حمایت از من نیست بلکه آنها بر اساس اقدامات انجام شده اظهارنظر می‌کنند.

کتانباف با بیان اینکه برخی تمامی مشکلات شهر را ناشی از ناتوانی شهردار می‌دانند، بیان کرد: شهر اهواز با مشکلات زیاد زیرساختی در حوزه آب، فاضلاب و برق است حل آنها نیازمند زمان بسیاری است اما کسانی که آگاهی کاملی به این مشکلات ندارند برای حل آنها بی طاقت هستند.
وی تأکید کرد: برای رفع این مشکلات همه از جمله نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استاندار، اعضای شورای شهر و دیگر مسئولان باید با یکدیگر همکاری کرده و تلاش کنند تا این مشکلات حل شوند.

شهردار سابق اهواز با اشاره به استعفای خود در سال گذشته، اظهار کرد: من دو ماه بعد از انتصاب، استعفا دادم چون همان موقع فهمیدم بعضی از اعضا تسلط کافی به امور شهری ندارند و این تفکر اصلاح نمی‌شود؛ پس از آن دو بار دیگر نیز استعفا دادم.

وی بیان کرد: طی مدت ۲۰ ماه فعالیت در شهرداری اهواز برای اصلاح ساختار آن تلاش کردم اما بر این باور هستم که شهرداری اهواز گرفتار نابسامانی است.

کتانباف ادامه داد: اگر شهری زیرساخت دارد و حوادث طبیعی و غیر طبیعی کمتری برای ان رخ می‌داد، توسعه بیشتری پیدا می‌کند.

شهردار برکنار شده اهواز گفت: در مدت ۲۰ ماه گذشته ۳۰ پروژه عمرانی کوچک و بزرگ در اهواز انجام شد و تقریباً همین تعداد پروژه نیز مورد بررسی اولیه قرار گرفت.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار