مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان خبر داد:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای طرح فطرانه این جمعیت در مناطق سیل زده استان خبر داد.
کد خبر: ۷۴۳۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰ 11 May 2019

علی خدادادی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه اهواز به مناسبت روز جهانی هلال احمر ضمن تقدیر از حمایت‌های مردم از افراد آسیب دیده در سیل اخیر اظهار کرد: پس از تشکیل صلیب سرخ در سال ۱۹۶۲، جمعیت هلال احمر در ایران ۹۷ سال پیش تشکیل شد.

وی افزود: تسکین آلام بشری، تلاش برای ایجاد صلح جهانی، تأمین احترام انسان‌ها و کمک به سلامت جامعه مهمترین اهداف جمعیت هلال احمر هستند که عوامل جمعیت در این مسیر گام بر می‌دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه موجود در استان، بیش از ۲۸ نوع حادثه از قبیل سیل، زلزله، ریزگرد و آتش سوزی در استان خوزستان رخ می‌دهد که این مسائل باعث شده که هلال احمر برنامه‌هایی را در دست داشته باشد که آمادگی مردم در مقابل بلایا افزایش دهد.

خدادادی ادامه داد: بر اساس آمار اعلام شده، در حدود ۱۵ درصد از مردم آمادگی لازم را برای مواجهه با حوادث دارند و بیش از ۸۵ درصد از حوادث به شدت تأثیرپذیر هستند.

وی با بیان اینکه ضریب تأثیرپذیری ما از حوادث ۸ از ۱۰ است و باید به ۲ برسد، گفت: در این راستا جمعیت هلال احمر دو طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) و خادم (خانواده آماده در مخاطرات) که خوشبختانه بیش از ۴۰ هزار نفر آموزش‌های خود امدادی و دیگر امدادی را فراگرفته‌اند که با برنامه ریزی مناسب زمینه این آموزش‌ها فراهم شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: کسانی که مایل به فراگیری کمک‌های اولیه هستند، می‌توانند به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان مراجعه کنند.

خدادادی اظهار کرد: در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان طرحی به نام «فطرانه» اجرا می‌شود که علاوه بر کمک‌های مستمر به آسیب دیدگان از سیل، تهیه و توزیع بسته‌های غذایی، بهداشتی و زیستی را در بین سیل زدگان شامل می‌شود.

وی افزود: کسانی که مایل به مشارکت در این طرح هستند، تا ۲۵ ماه مبارک رمضان اقلام اهدایی خود را به شعب جمعیت هلال احمر در سراسر استان تحویل دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان کرد: این طرح از ۲۵ ماه مبارک رمضان تا عید سعید فطر با توزیع بسته‌های فطرانه در مناطق سیل زده اجرایی می‌شود.

 

منبع: مهر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار