استاندار خوزستان:
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه سال گذشته بیشترین تعداد خانه های روستایی کشور در استان بیمه شدند، گفت: بر همین اساس هر یک از واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده در سیل اخیر از بیمه برکت 200 میلیون ریال خسارت دریافت می کنند.
کد خبر: ۷۴۳۱۰۲
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹ 11 May 2019

غلامرضا شریعتی تعداد خانه های روستایی بیمه شده استان را 143 هزار واحد عنوان کرد و بیان داشت: این اقدام با همکاری بنیاد برکت و بیمه طرف قرارداد آن در سطح استان انجام شده است.به گفته وی همه واحدهای مسکونی روستایی استان تحت پوشش این بیمه قرار دارند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برآورد میزان خسارت وارد شده توسط بیمه در حال انجام است، گفت: مبلغ 150 میلیون ریال به واحدهای آسیب دیده و 50 میلیون ریال دیگر به خانواده های ساکن این منازل بابت خسارت اسباب و اثاثیه پرداخت می شود.

سیل زدگان 10 هزار بسته لوازم خانگی دریافت می کنند

نماینده عالی دولت در خصوص بخشی از لوازم منزل سیل زدگان اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی که صورت گرفته بنیاد برکت تعداد 10 بسته لوازم خانگی شامل، یخچال، فرش، اجاق گاز، سرویس ملامین و تفلون بین سیل زدگان توزیع می کند و علاوه بر این نیز تعداد 2هزار دام سبک برای روستاییان استان تامین می شود.

استاندار خوزستان یادآور شد: بنیاد برکت همچنین در حال توزیع و تامین تعداد 10 هزار بسته لوازم التحریر در مناطق سیل زده استان است.

وی افزود: این بنیاد قرار است تعداد 20 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور را بازسازی کند که سهم استان از این تعداد به زودی اعلام می شود.

دستگاه های اجرایی اقدامات بازسازی را منوط به تامین اعتبار ندانند

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به اینکه مردم در گرما به سر می برند و نباید دستگاه های مسوول ،انجام ماموریت های خود در زمان بازسازی را منوط به ابلاغ اعتبار بدانند، گفت: دولت و نظام در امر بازسازی مناطق آسیب دیده متعهد است بنابر این در زمینه اختصاص منابع مالی و اعتبارات جای هیچگونه نگرانی نیست.

شریعتی یادآور شد: از همه امکانات و توان دستگاه ها باید برای بازگشت به شرایط عادی هزینه کرد.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اول استان در همه زمینه ها موضوع بازسازی و رفع مشکلاتی است که سیل برای خوزستان به وجود آورده، گفت: بهبود شرایط زندگی مردم باید با جدیت دنبال شود و با هرگونه کم کاری و بی توجهی به شدیدترین نحو ممکن برخورد خواهد شد.

بر اساس اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خوزستان تاکنون تعداد 17 هزار واحد مسکونی آسیب دیده در جریان سیل اخیر خوزستان مورد ارزیابی قرار گرفتند که از این تعداد 10 هزار واحد نیاز به بازسازی و یک هزار و 550 واحد دیگر نیاز به ساخت مجدد دارند.

اوایل فروردین امسال به دلیل طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه سیلاب در مناطق حاشیه ای این رودخانه ها جاری شد.

بر اساس گزارش هلال احمر خوزستان 21 شهرستان خوزستان در فروردین امسال دچار سیلاب و آبگرفتگی شدند و در جریان این سیلاب به 250 هزار نفر امدادرسانی شد.

 

منبع: ایرنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار