معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: براساس آخرین گزارش فائو، کشور کویت در بحث حمله ملخ‌ها در وضعیت زرد قرار دارد و با توجه به اینکه این کشور در همسایگی عراق و خوزستان قرار دارد، احتمال دارد تا وضعیت زرد شهرستان‌های خرمشهر و آبادان را تحت پوشش قرار دهد.
کد خبر: ۷۳۷۴۸۹
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲ 23 April 2019

محمد قاسمی نژاد  اظهار کرد: از تاریخ 11 بهمن ماه 97 ریزش ملخ از منطقه هندیجان در خوزستان آغاز شد.

وی افزود: بلافاصله پس از آغاز این مساله در استان سازمان جهاد کشاورزی اقدام به تشکیل یک تیم مبارزه با ملخ کرد. این تیم شامل 127 اکیپ ردیابی و 17 گروه سمپاشی است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: تا کنون در حدود 6 هزار و 300 هکتار از اراضی کشاورزی استان عملیات سمپاشی علیه ملخ انجام گرفته است که بخشی از این سطح در اراضی کشاورزی استان بوشهر بوده است.

قاسمی نژاد عنوان کرد: در حال حاضر پوره‌های 1 و 2 و همچنین ملخ بالغ در حال تخم‌ریزی و جفت‌گیری در شهرستان‌های هندیجان، ماهشهر و بهبهان وجود دارد اما عملیات سمپاشی و مبارزه با این آفت با روش‌های مختلف در حال انجام است.

وی ادامه داد: تا کنون در سطح 563 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان، عملیات پایش انجام گرفته است که خوشبختانه به جز در 3 شهرستان عنوان شده آلودگی به ملخ در دیگر مناطق استان تا کنون مشاهده نشده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان کرد: براساس آخرین گزارش فائو، کشور کویت در بحث حمله ملخ‌ها در وضعیت زرد قرار دارد و با توجه به اینکه این کشور در همسایگی عراق و خوزستان قرار دارد، احتمال دارد تا وضعیت زرد شهرستان‌های خرمشهر و آبادان را تحت پوشش قرار دهد.

قاسمی نژاد گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا در صورت ورود به وضعیت زرد حمله ملخ‌ها، نسبت به سمپاشی نقاط موردنظر اقدام شود.

 

منبع: ایسنا

برچسب ها: ملخ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار