معاون خدمات شهری شهرداری اهواز:
معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان اینکه مرحله سوم هجوم سیلاب که سیلاب دشت بود را پشت سر گذاشتیم، گفت: روند کاهشی دبی رودخانه کارون نیز آغاز شده است.
کد خبر: ۷۳۶۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵ 18 April 2019

 

علیرضا عالی پور اظهار کرد: روز گذشته یک نفر پیامی که با کدهای مخصوص این سازمان از طریق شبکه های بیسیم در خصوص انجام عملیات و آماده باش به نیروهای سازمان ارسال شده را ضبط کرده و فایل را در فضای مجازی منتشر کرده است. انتشار این فایل در فضای مجازی موجب شده مردم نگران شوند.

عالی پور با بیان اینکه خطری اهواز را تهدید نمی کند، تصریح کرد: خوشبختانه مرحله سوم هجوم سیلاب که سیلاب دشت بود را پشت سر گذاشتیم و روند کاهشی دبی رودخانه کارون از امروز آغاز شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به پیش بینی بارندگی در روزهای آینده گفت: اساسا بارندگی های اهواز تاثیری بر سیلاب ندارند و آنچه در این زمینه تاثیرگذار است بالادست سدها است که جهت مدیریت بارندگی ها به اندازه کافی ظرفیت سازی پشت سدها انجام شده است. همچنین هر آنچه بارندگی داشته باشیم دبی و خروجی سدها تغییر محسوسی نخواهند داشت.

عالی پور بیان کرد: خاکریز سیل بند ملاشیه به فاصله چند کیلومتر از کانال سلمان جهت حفاظت بافت مسکونی احداث شده بود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. روز گذشته سیل بند ملاشیه شکسته نشده و تنها آب حدود ۱۵ متر از جداره کانال سلمان را شسته بود و آب وارد مزارع کشاورزی شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این منطقه زمین کشاورزی و حالت تپه ای داشت و به دلیل ورود آب امکان تردد وجود نداشت حدود ۳۰ هزار کیسه خاک به گروه های مردمی و جهادی رسانده شد و این جداره کانال سلمان بسته شد که اکنون عملیات استحکام بخشی آن در حال انجام است.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار