شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی، حمیدرضا آذرنگ، چهره شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون، را به عنوان دبیر بیست‌ودومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر معرفی کرد.
کد خبر: ۷۳۴۷۶۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷ 15 April 2019

در متن این حکم، خطاب به حمیدرضا آذرنگ به عنوان دبیر بیست و‌دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر آمده است:

«ایران اسلامی مفتخر است که نام پاک‌ترین فرزندانش بر تارک پرافتخار میهن همواره در جهان تلالو دارد. دلیر مردان و شیرزنانی که به نیکی بلندترین واژه‌های افتخار را در هشت سال حماسه، معنا کردند. در این میان آزادسازی خرمشهر بی‌شک نقطه درخشانی در تاریخ این سرزمین است. پاسداشت این رشادت‌ها و بازگویی این حماسه بی‌گمان اصل اخلاقی و تکلیف حقیقی برای مردمان حق‌شناس این سرزمین است.

هنرمندان اما در این میان وظیفه‌ای سترگ و خطیر خواهند داشت. بیان جلوه‌های واقعی و آسمانی آن ساحت بلند و شناساندن دقیق و شایسته آن بلندهمتان بی‌ادعا به نیکوترین شکل و خلاقانه‌ترین شمایل هنری.

نظر به تخصص، تجربه و دغدغه شخصی و هنری جنابعالی و با موافقت مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند به موجب این حکم به عنوان دبیر بیست‌ودومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر منصوب می‌شوید.»

حمیدرضا آذرنگ بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر، سینما و تلویزیون، که مضمون غالب مجموعه آثار نمایشی‌اش مقاومت و دفاع مقدس است تاکنون با آثاری چون «خیال روی خطوط موازی»، «آخرین مروارید»، «این کدام پنجشنبه است»، «روزی روزگاری آبادان»، «مادر مانده»، «دو متر در دو متر جنگ»، «در قاب ماه»، «خنکای ختم خاطره»، ‌«دو لیتر در دو لیتر صلح»، «ترن» و «هتلی‌ها» در جشنواره‌های مختلف صاحب جایزه شده است.

آذرنگ در سال گذشته نمایش «خنکای ختم خاطره» را به عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر اجرا کرد که علاوه بر اجرای عمومی، در سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نیز حضور داشت. او در عرصه بازیگری سینما نیز با فیلم‌هایی چون «ملکه»، «تنگه ابوغریب» و... برای مخاطبان آشنا است.

این بازیگر متولد دوم خرداد 1351 در تهران است. او در برنامه‌ای تلویزیونی گفت: «پدرم و مادرم گلپایگانی هستند. یک ساله بودم که به خوزستان رفتیم. آنجا بزرگ شدم، در سومار (یکی از شهرهای شهرستان قصر شیرین در استان کرمانشاه) خدمت سربازی را گذراندم و دانشگاهم رودهن بوده.» وی در ادامه گفت: «به شدت معتقدم در جنوب شکل گرفته‌ام. من از یک سالگی تا هجده سالگی در اندیمشک بودم.»

جشنواره تئاتر فتح خرمشهر یکی از جشنواره‌های موضوعی و باسابقه تئاتر است که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه اروند و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی برگزار خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار