رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با توجه به دبی بالای رودخانه کارون معضل فاضلاب شهر اهواز جدی است به همین دلیل حوضچه‌هایی ایجاد شد که فاضلاب به آن‌ها منتقل شود و سپس با پمپ‌های قوی از حوضچه‌های ایجاد شده تخلیه می‌شود.
کد خبر: ۷۳۴۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵ 13 April 2019
اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور که به استان خوزستان سفر کرده است با اشاره به کاهش دبی خروجی سدها در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به دلیل آب‌گرفتگی در برخی مناطق و محلات شهر اهواز دایک‌های کانال سلمان در حال مرتفع‌سازی است و بخشی از آب نیز منحرف شده است که به‌زودی مشکل حل می‌شود و اکنون تمام امکانات برای لایروبی ۶۰ کیلومتر انتهای کانال سلمان بسیج شدند.

وی افزود: با توجه به دبی بالای رودخانه کارون معضل فاضلاب شهر اهواز جدی است به همین دلیل حوضچه‌هایی ایجاد شد که فاضلاب به آن‌ها منتقل شود و سپس با پمپ‌های قوی از حوضچه‌های ایجادشده تخلیه می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اقدامات انجام شده در شهر اهواز، عنوان کرد: تا امروز از ورود آب به شهر اهواز جلوگیری شد و بخش‌هایی که در روزهای گذشته دستور تخلیه صادر شد در حال حاضر تثبیت شده‌اند و فقط بخش کوچکی از منطقه عین دو را آب فرا گرفته است که با اقدامات لازم برای کانال سلمان مشکل منطقه عین دو قطعاً برطرف می‌شود.

وی گفت: مدارس و دانشگاه‌ها به دلیل کاهش بار ترافیکی و تردد راحت‌تر نیروهای امدادی تا روز دوشنبه ۲۶ فروردین تعطیل اعلام شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به تلاش نیروهای مختلف برای هدایت آب، اظهار کرد: ورود آب به مخازن ۴ و ۵ هورالعظیم انجام شد که این موضوع هم باعث کاهش سطح آب در خوزستان و هم رفع مشکل گردوغبار و ریزگردها خواهد شد.

وی گفت: امدادرسانی از طریق بالگرد و قایق در حال انجام است و گروه کارشناسی به‌طور مداوم اوضاع استان خوزستان را رصد می‌کند و دستگاه‌های اجرایی بر اساس کارهای کارشناسی شده مسؤولیت‌های خود را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به کمک‌های مردمی به استان خوزستان، اظهار کرد: هلال‌احمر با تمام وجود در حال کار است و نیروهای مسلح در تمام نقاط موردنیاز شبانه‌روز در حال فعالیت هستند.

وی گفت: طبق پیش‌بینی کارشناسان سازمان هواشناسی کشور بارش‌های پیش رو تا ۲۹ فروردین‌ماه سنگین نیست.

 

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار