معاون پارلمانی رییس جمهور:
امیری خاطرنشان کرد: دولت در صدد تجهیز منابع مناسبی است تا بتواند با آن منابع خسارت سیلاب را جبران و مشکلات مردم را حل کند. این مسایل در دستور کار دولت است و امیدواریم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
کد خبر: ۷۳۴۰۴۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۸ 12 April 2019
حسین علی امیری در روز اول سفر خود به خوزستان از از کمپ اسکان اضطراری سیل زدگان در منطقه شعیبیه شوشتر بازدید کرد.وی در این بازدید با مردم اسکان داده شده در این کمپ دیدار و از نزدیک گفت و گو و مسایل و مشکلات آن ها را جویا شد.
 
به گزارش"تابناک"؛ امیری در جمع مردم سیل زده شعیبیه شوشتر اظهار کرد: به جهت سیلی که در روزهای گذشته ناشی از بارش باران در استان خوزستان شاهد بودیم، برخی از مردم شعیبیه شوشتر در کمپ زندگی می کنند. دکتر روحانی نیز در مدتی که تعداد زیادی از استان های کشور درگیر سیل بودند، مستمرا در جلسات مختلف هیات دولت تاکید داشتند تا اعضای دولت در استان ها حضور پیدا کنند و از مسایل مربوط به سیل بررسی میدانی داشته باشند.
 
معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: رییس جمهور تاکید کرده است تا مسولان کمبود ها را ببینید و مسایل را برسی کنند و در جهت کم شدن مشکلات مردم تلاش کنند.
 
وی بیان کرد: امروز از سوی اقای روحانی در منطقه شعیبیه شوشتر حاضر شده ام تا مشکلات مردم را نزدیک بررسی کنم. با پیشنهاد نماینده مردم شوشتر بسیاری از روستاهای مسیر و مشکلاتی که سیل برای اماکن و اراضی کشاورزی ایجاد کرده است را مشاهده کردم.
 
امیری با اشاره به اینکه در سیلاب اخیر حس انسان دوستی و تعهد مردم را به صحنه آورده است، گفت: از مردمی که هرگاه نیاز بوده خودشان به کمک همشهریان خود شتافته اند سپاس گذارم.
 
وی ادامه داد: هرچند که سیل مشکلاتی را برای اراضی کشاورزی، خانه ها و دام ها ایجاد کرد و تعداد قابل توجهی از مردم را دچار خسارت کرد اما این سیل دارای برکاتی نیز بود که یکی از آن ها حس همکاری، اتحاد و همراهی مردم با یکدیگر است و این مساله خود یک نوع حماسه در کشور به شمار می رود.
 
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: دولت به هیچ وجه مردم سیل زده را تنها نمی گذارد و بر اساس منابعی که در اختیار دارد برنامه های برای حمایت و جبران خسارت مردم اجرایی خواهد کرد.
 
امیری بیان کرد: مردم سیل زده نگران کشاورزی، مسکن و دام های خود نباشند زیرا دولت برای حل مشکلات تلاش خواهد کرد و در کنار مردم خواهد بود.
 
معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: با دستور رییس جمهور قرار است تا زمانی که خسارت های سیلاب اخیر برآورد می شود تنخواه هایی در اختیار استاندارن قرار داده شود تا بخش هایی که دارای مشکلات حاد هستند مشکلاتشان رفع شوند. 
 
امیری با بیان اینکه پس از فروکش کردن آب در مناطق سیل زده نیز دولت در کنار مردم خواهد بود، گفت: پس از سیلاب نیز دولت در کنار مردم است و با همراهی مردم مشکلات را حل خواهیم کرد.
 
امیری خاطرنشان کرد: دولت در صدد تجهیز منابع مناسبی است تا بتواند با آن منابع خسارت سیلاب را جبران و مشکلات مردم را حل کند. این مسایل در دستور کار دولت است و امیدواریم بتوانیم مشکلات را حل کنیم.
 
در این دیدار خانم دکتر سرفرازی مدیرکل حوزه دفتر معاون امور مجلس رییس جمهور نیز با زنان و دختران حاضر در این کمپ گفت و گو و مشکلات آن ها را جویا شد.
 
در این بازدید مردم خواستار رسیدگی به مشکلات کمپ و همچنین پرداخت خسارت های کشاورزی، دام و همچنین مسکن های خسارت دیده شده در سیلاب شدند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار