مدیرعامل نفت و گاز اروندان:
مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه سیلاب اخیر خللی در بحث تولید نفت ایجاد نکرده است، گفت: سطح آب در تالاب هورالعظیم بالا آمده و جاده دسترسی برخی از چاه‌های نفت و گاز اروندان مسدود شده است و به همین دلیل برای آنکه ریسک زیست محیطی نداشته باشیم، برخی از چاه‌های نفت را بسته‌ایم.
کد خبر: ۷۳۲۳۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳ 13 April 2019

جهانگیر پورهنگ با اشاره به بحث تولید نفت این شرکت در شرایط سیلاب اخیر اظهار کرد: خوشبختانه سیلاب اخیر در خوزستان و در مناطقی که شرکت نفت و گاز اروندان نسبت به تولید نفت اقدام می‌کند مشکل ساز نشده و خللی در بحث تولید نفت نداشته‌ایم.

وی افزود: در همه مخازن سطح آب تالاب هورالعظیم بالا آمده است و به نوعی در برخی از نقاط مجبور شده‌ایم تا چاه‌ها را ببندیم اما این مساله خلل اساسی در تولید شرکت نفت و گاز اروندان ایجاد نکرده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان تصریح کرد: این شرایط عملیاتی فارغ از شرایط سیل و در مواقع عادی نیز پیش می‌آید و بر روی بحث تولید نفت اثر چندانی ندارد. برای مثال در برخی از مواقع ممکن است است خط لوله یکی از چاه‌ها مشکل داشته باشد و مجبور به بستن چاه می‌شویم و چنین مسایلی طبیعی است و جای نگرانی نیست.

پورهنگ بیان کرد: با توجه به اینکه سطح آب تالاب هورالعظیم بالا آمده است و جاده دسترسی برخی از چاه‌های نفت و گاز اروندان مسدود شده است، برای آنکه ریسک زیست محیطی نداشته باشیم، برخی از چاه‌های نفت را بسته‌ایم.

وی با اشاره به افزایش دبی خروجی رودخانه کرخه، ادامه داد: افزایش دبی این رودخانه قطعا بر روی شرایط تولید نفت در هورالعظیم اثرگذار خواهد بود اما ما در همه شرایط آمادگی داریم تا وضعیت تولید را کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه اولویت اول شرکت حفظ محیط زیست و طبیعت منطقه است، خاطرنشان کرد: اگر شرایط آب در هور العظیم به شکلی شود که پدهای چاه‌های نفت را فرا بگیرد، قطعا این چاه‌ها را با هماهنگی مدیریت شرکت ملی نفت ایران خواهیم بست اما خوشبختانه تاکنون شرایط به شکلی نبوده که نیاز به انجام چنین کاری باشد.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار