رییس هیات فوتبال خوزستان با بیان این‌که انتظار ما این است که از داوران خوزستانی به خوبی در کشور استفاده شود، گفت: معمولا دوستانی که در بالادست ما قرار دارند، این مهم را یا رد کرده‌اند یا پیگیری نکرده‌اند.
کد خبر: ۷۲۶۰۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹ 16 March 2019

عبدالکاظم طالقانی در مجمع عمومی هیات فوتبال خوزستان که امروز در اهواز برگزار شد، با قدردانی از تاج رییس فدراسیون فوتبال بابت حضور در این جلسه و اهمیت او به فوتبال استان، اظهار کرد: در چهار ساله دوم حضورم در هیات فوتبال خوزستان به دنبال ارائه طرح‌های جدید برای فوتبال خوزستان بوده‌ایم تا بتوانیم با افکار جدید و طرح‌های جدید، کار جدیدی را ارائه دهیم. امسال به دنبال سازماندهی و تشکیلاتی کردن کل هیات فوتبال استان و همچنین شهرستان‌ها بودیم که این مهم با تمام مشغله‌هایی که وجود دارد، در حال سازماندهی است و به نوعی همه را بر اساس لیاقت‌های‌شان به کار می‌گیریم.

وی با بیان این‌که امسال اتوماسیون نقل و انتقالات هیات فوتبال خوزستان را به اتوماسیون نقل و انتقالات سازمان لیگ کشور وصل کردیم، گفت: این اقدام جدیدی بود و توانستیم ورود و خروج بازیکنان استان را به ثبت برسانیم. همچنین اتوماسیون اداری فوتبال خوزستان توسط آقای تاج مدتی پیش به افتتاح رسید و یکی دو ماهی است که کار به صورت عملی در حال انجام است که بر این اساس از مکاتبات غیرضروری جلوگیری شده و اطلاعات به روز است. در مرحله بعدی نیز قرار است باشگاه‌های استان به این اتوماسیون وصل شوند. در همین رابطه قراردادی را با یک شرکت در تهران منعقد کردیم تا بتوانیم در تمام استان، هیات‌های فوتبال شهرستانی دارای سایت خبری مرتبط با باشگاه خود باشند. این موضوع در مراحل پایانی خود است که اگر به انجام برسد، از تبلیغاتی که در همین سایت انجام می‌شود، می‌توان درآمدزایی داشت.

رییس هیات فوتبال خوزستان گفت: خوزستان دارای 14 لیگ است و در سال، 1700 مسابقه در استان برگزار می‌شود که با توجه به داشتن بیش از 150 داور در استان، هر داور هر سه روز یکبار به قضاوت می‌پردازد. انتظار ما این است که از داوران خوزستانی به خوبی در کشور استفاده شود که معمولا دوستانی که در بالادست ما قرار دارند، این مهم را یا رد کرده‌اند یا پیگیری نکرده‌اند. البته ما با مسوولان مربوطه صحبت کرده‌ایم که این مشکل را حل کنند.

وی بیان کرد: در استان خوزستان 35 دوره آموزشی در سال جاری برگزار شد که برای بحث درآمدزایی برای در شهرستان‌ها، این کلاس‌ها در شهرستان‌ها نیز برگزار شدند و هیات‌های شهرستانی توانستند استفاده لازم را داشته باشند. همچنین به شهرهایی که تا به حال در این بخش ورود نکرده‌اند، توصیه می‌کنم به این موضوع اهمیت دهند تا بتوانند مسائل مالی خود را در این زمینه برطرف کنند.

طالقانی گفت: مسابقات لیگ برتر فوتبال خوزستان با رقابت‌های دسته دو کشور برابری می‌کند. برخی تیم‌ها اگرچه شرایط ابتدایی را برای حضور نداشتند ولی به آن‌ها کمک کردیم تا د مسابقات حضور پیدا کنند. با توجه به تاکید اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان برای کمک به چنین تیم‌هایی، سال گذشته تقریبا 100 میلیون تومان برای این تیم‌ها و تیم‌های پایه هزینه کردیم که قرار بود وزارت ورزش و اداره‌کل ورزش و جوانان استان پولی در این زمینه به ما پرداخت کنند که تاکنون این مهم محقق نشده است. امیدوارم با درآمدزایی‌هایی که خواهیم داشت، بتوانیم مشکلات هیات‌ها را برای برگزاری مسابقات پایه برطرف کنیم.

وی افزود: برای کمک به باشگاه‌ها برنامه داریم و انتظار داریم دولت و دولتمردان هر گونه کمکی را که می‌خواهند به تیم‌های خوزستانی و باشگاه‌های استان داشته باشند، سازمان‌دهی کنند تا تقسیم ثروت و پول بین تمام این تیم‌ها به انجام برسد و همه از منبع مالی موجود استفاده کنند. انتظار داریم فوتبال خوزستان از ماده 27 صدم درصد ارزش افزوده بهره بیشتری را ببرد که البته با توجه به مشکلاتی که وزارت و اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان در بحث ساخت و سازها دارند، این مهم برای خوزستان حتی در چهار سال گذشته محقق نشده است و در چهار سال گذشته تنها مبلغ ناچیزی به ما تعلق گرفت.

طالقانی گفت: با همت همکاران توانسته‌ایم اقدامات لازم را برای فوتبال خوزستان داشته باشیم و در تلاش‌مان این بوده تا کار شایسته‌ای برای فوتبال خوزستان انجام دهیم.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار