عضو هیأت مدیره مجمع عالی کارگران ایران مطرح کرد:
یک فعال کارگری گفت: فاصله میان حداقل مزد کارگران و هزینه حداقلی معیشت یک خانواده بیش از 300 درصد است.
کد خبر: ۷۲۳۹۳۰
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۵ 10 March 2019

محمدرضا راهداری‌زاده با اشاره به تعیین دستمزد کارگری اظهار کرد: تاکنون جلسه‌ای برای تعیین دستمزد کارگران برای سال آینده برگزار نشده است و انتظار داریم هرچه سریعتر در این خصوص تصمیم‌گیری شود.

وی افزود: خواسته کارگران در خصوص تعیین دستمزدها آن است که معیشت کارگران تامین شود اما با درصدهایی که برای افزایش دستمزد عنوان می‌شود، هرگز معیشت کارگران تامین نخواهد شد.

عضو هیأت مدیره مجمع عالی کارگران ایران با بیان اینکه فاصله میان حداقل مزد کارگران و هزینه حداقلی معیشت یک خانواده بیش از 300 درصد است، تصریح کرد: هزینه حداقلی معیشت یک خانواده کارگری 3 میلیون و 700 هزار تومان و حداقل دستمزد یک کارگران حدود یک میلیون و 200 هزار تومان است و این فاصله باعث شده شرایط خانوارهای کارگری دشوار شود.

راهداری‌زاده با بیان اینکه اکنون هزینه‌های زندگی کارگران به دلار اما حقوق آنها به ریال است، عنوان کرد: خواسته جامعه کارگری آن است معیشت یک خانوار کارگری تامین شود زیرا در چنین شرایط اقتصادی بحث حیات کارگران مطرح است و با هزینه‌های موجود حیات خانواده‌های کارگری در خطر است.

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: درآمدهای کارگران کفاف هزینه‌های زندگی آنها را نمی‌دهد و جبران فاصله حداقل حقوق کارگران با حداقل هزینه معیشت یک خانوار به راحتی ممکن نیست زیرا این فاصله در طول سال‌های بسیاری ایجاد شده و باید با تصمیماتی که در این خصوص اتخاذ می‌شود در یک برنامه چند ساله جبران شود.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار