معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از برپایی چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خوزستان و دومین جشنواره ملی اقوام ایرانی با حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی و هنرهای سنتی سراسر کشور در اهواز خبر داد.
کد خبر: ۷۱۳۷۲۷
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲ 11 February 2019

شکرالله قاسمی با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه ملی صنایع دستی از یکم تا چهارم اسفند 97 با حضور هنرمندان صنایع دستی 30 استان کشور در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی خوزستان برگزار خواهد شد.

او بیان کرد: نمایشگاه امسال در دو سالن کارون و خرمشهر برپا خواهد شد و در مجموع تعداد 90 غرفه به استان‎های شرکت‎کننده اختصاص داده شده است.

معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به فراخوان این نمایشگاه افزود: از کلیه صنعتگرانی که متقاضی شرکت در چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خوزستان هستند، دعوت می‎شود تا ضمن مراجعه به واحد بازرگانی معاونت صنایع دستی استان محل فعالیت خود، نسبت به ثبت درخواست و تکمیل فرم شرکت در نمایشگاه اقدام کنند.

وی عنوان کرد: شرکت‎کنندگان نهایی، پس از بررسی درخواست‎های ارسال‎شده در کمیته تعیین صلاحیت شرکت‎کنندگان در نمایشگاه انتخاب و به صورت تلفنی اطلاع داده می‎شود.

قاسمی با بیان این‎که سهمیه هر استان برای شرکت در نمایشگاه سه صنعتگر تعیین شده است تصریح کرد: باتوجه به محدودیت سهمیه هر استان، اولویت حضور با هنرمندانی است که در گذشته از سهمیه‎های استان استفاده نکرده باشند و تولیدات آن‎ها دارای نشان‎های‎بین المللی و ملی کیفیت و نشان استاندارد باشد.

او اضافه کرد: چنانچه هیچ اثری از استانی دارای نشان ملی و بین‎المللی نباشد، از رشته‎های بومی آن استان برای شرکت در نمایشگاه انتخاب صورت خواهد گرفت.

معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به این‎که تکمیل فرم ثبت‎نام از سوی متقاضیان به منزله پذیرش قطعی برای حضور در نمایشگاه نیست تأکید کرد: انتخاب و معرفی برعهده معاونت صنایع دستی استان محل تولید می‎باشد.

وی آخرین مهلت ثبت تقاضا از سوی صنعتگران را 23 بهمن‎ماه 97 اعلام کرد و گفت: ‌همراه داشتن کارت شناسایی، انفرادی یا کارت کارگاهی دارای اعتبار و کارت ملی از سوی متقاضیان الزامی است.

قاسمی با بیان این‎که پذیرش هتل برای پذیرفته‎شدگان قطعی از عصر 30 بهمن‎ماه 97 تعیین شده است افزود: چیدمان غرفه‎ها از ساعت 13 همین روز انجام خواهد شد؛ ضمن این‎که هزينه غرفه، اسكان و غذا با ارائه معرفی‎نامه از سوی معاونت صنایع دستی استان‎ها، رایگان است.

او در ادامه برپایی این نمایشگاه را یک فرصت مناسب برای آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با صنایع دستی هنرمندان ایرانی دانست و افزود: دیدار از این نمایشگاه یک دوره آموزشی برای شهروندان برای آشنایی هرچه بیشتر با صنایع دستی ساخته هنرمندان ایرانی است.

معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، رونمایی از آثار شاخص استان که به تازگی نشان مرغوبیت ملی دریافت کرده‎اند را از جمله برنامه‎هایی عنوان کرد که در نمایشگاه امسال اجرا خواهد شد و یادآوری کرد: تاکنون بسیاری از آثار هنرمندان خوزستانی نشان مرغوبیت ملی و مهر اصالت یونسکو دریافت کرده‎اند و امید است این موفقیت ها همچنان تداوم یابند.

وی همچنین به برگزاری دومین جشنواره ملی اقوام ایرانی هم‎زمان با برپایی نمایشگاه ملی صنایع دستی در اهواز اشاره کرد و گفت: براساس برنامه‎ریزی انجام‎شده، جشنواره اقوام ایرانی نیز با حضور 14 استان کشور و در قالب‎های مختلف همزمان با این نمایشگاه در سالن خلیج فارس برگزار خواهد شد و به نمایشگاه رنگ و بوی تازه‎ خواهد بخشید.

چهاردهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی خوزستان و دومین جشنواره ملی اقوام ایرانی از یکم تا چهارم اسفند 97 هر شب از ساعت 16 تا 23 برای بازدید عموم مردم برپا خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار