غلامرضا شریعتی افزود: خوشبختانه با کار ارزشمندی که سرمایه گذار انجام داده است فاز دوم این پروژه با هزینه ۱۱۵ میلیون یورو و حدوداً ۳۳۰ میلیارد تومان با پیشرفت ۸۹ درصد در دست انجام است.
کد خبر: ۷۱۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵ 02 February 2019

غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از روند اجرایی ساخت فاز دوم کارخانه فولاد روهینا در شهرستان دزفول در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته با حضور معاون اول رئیس جمهور فاز اول کارخانه فولاد روهینا مورد بهره‌برداری قرار گرفت. فاز اول با حدود ۳۰ میلیون یورو و ۱۲۰ میلیارد تومان ساخته شد و اشتغال قابل ملاحظه‌ای هم در منطقه ایجاد کرد.

به گزارش"تابناک" وی افزود: خوشبختانه با کار ارزشمندی که سرمایه گذار انجام داده است فاز دوم این پروژه با هزینه ۱۱۵ میلیون یورو و حدوداً ۳۳۰ میلیارد تومان با پیشرفت ۸۹ درصد در دست انجام است.

شریعتی تصریح کرد: فاز دوم این واحد تولیدی مبتنی بر تولید شمش و میلگرد خواهد بود و ظرفیت تولید کارخانه را از ۴۵۰ هزار تن میلگرد به ۹۰۰ هزار تومان میلگرد می رساند و ۴۵۰ هزار تن شمش هم در فاز دوم به ظرفیت تولید کارخانه افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص بخش تولید کلاف هم که پیگیر هستند حمایت می‌کنیم که انشاالله این بخش هم انجام شود.

استاندار خوزستان عنوان کرد: تکنولوژی به کار رفته در این کارخانه در کشور کم نظیر است و با مصرف پایین انرژی، مصرف آب کم و بازچرخانی آب در آن دارای تکنولوژی کاملا به روز است.

شریعتی اظهار کرد: کمک می‌کنیم بقیه مسیر با سرعت طی شود و به سرانجام برسد؛ امیدوارم سال آینده در تیرماه فاز دوم این کارخانه به بهره‌برداری برسد و تولید آن افزایش یابد و به تولید و صادرات غیرنفتی کشور کمک کرده و منشأ خیر باشد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در سال آینده با سفری که رئیس جمهور محترم به استان برای افتتاح و بهره‌برداری چند پروژه بزرگ خواهند داشت این هم یکی از پروژه‌های باشد که به دست ایشان مورد بهره‌برداری قرار بگیرد و گام بزرگی در شهرستانی که منسوب و مفتخر به مقاومت و ایثار است در جهت اقتصاد مقاومتی برداشته شود و دزفول همچنان که در هشت سال دفاع مقدس درخشید در اقتصاد مقاومتی و تولید و خودکفایی کشور هم پیشرو باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار