استاندار خوزستان:
وی با بیان اینکه باید در زمینه اشتغال جوانان از سایر ظرفیت های قانون بودجه استفاده کنیم گفت: اولویت ما حفظ اشتغال موجود استان بوده و سعی می کنیم با صادرات به کشورهای همسایه و توسعه این امر، اشتغال جوانان را در خوزستان گسترش دهیم.
کد خبر: ۶۷۵۹۴۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹ 04 November 2018

غلامرضا شریعتی روز شنبه در ستاد ساماندهی امور جوانان خوزستان در استانداری افزود:در بحث اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر اقدامات موثری در خوزستان و تسهیلات قابل ملاحظه ای پرداخت شده هر چند این میزان متناسب با نیاز استان نیست و هنوز تعداد زیادی از جوانان از نداشتن شغل مناسب زجر می کشند.

به گزارش"تابناک" وی با بیان اینکه باید در زمینه اشتغال جوانان از سایر ظرفیت های قانون بودجه استفاده کنیم گفت: اولویت ما حفظ اشتغال موجود استان بوده و سعی می کنیم با صادرات به کشورهای همسایه و توسعه این امر، اشتغال جوانان را در خوزستان گسترش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین لازم است در حوزه جوانان با فعال کردن کارگروه های مربوطه، در زمینه ایجاد نقشه راه و برنامه ریزی مناسب در حوزه جوانان تلاش کرده و سهم اشتغال جوانان و به ویژه اشتغال زنان را افزایش دهیم.در حوزه هنر، گردشگری و صنایع دستی ذهن های خلاقی در خوزستان وجود دارد که اگر امکانات لازم در اختیارشان قرار گیرد امکان به عمل رساندن ایده های آنها بسیار است.

وی ادامه داد: دستگاه های متولی باید به خوبی نظارت کنند تا تسهیلاتی را که در اختیار متقاضیان قرار می دهند در حوزه های دیگر هزینه نشود.وی با بیان اینکه امروز ورزش خوزستان در مجامع بین المللی وضعیت بسیار درخشانی دارد گفت: انتظار می رود ستاد ساماندهی امور جوانان خوزستان برای اشتغال جوانان کمک کرده و از این پس تمام ارگان ها با هدفی مشخص و در یک راستا گام بردارند.

استاندار خوزستان در ادامه با دعوت از جوانان و جامعه ورزشکاران خوزستان برای شرکت در راهپیمایی یوم ا... 13 آبان بیان کرد: هر چند مردم به لحاظ اقتصادی با مشکلاتی روبه رو هستند اما حضور همیشه پرشور آنها در راهپیمایی روز 13 آبان ماه برگ زرینی در افتخارات نظام جمهوری اسلامی و همچنین رسوایی استکبار جهانی است.
وی افزود:حضور آحاد مردم خوزستان با قومیت و رنگ های مختلف نشان دهنده همبستگی ملی خواهد بود.

افشین حیدری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز با بیان اینکه هر 6 ماه یک بار ستاد ساماندهی امور جوانان استان ها از سوی وزارت ورزش و جوانان رصد می شود گفت: با برنامه ریزی لازم و کمک ارگان های استان در زمینه اشتغال زایی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته و در سال 97 اعتبار خوبی به این موضوع اختصاص داده شد.

وی در خصوص افزایش تعداد سمن ها در خوزستان افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال 1400 تعداد سمن های خوزستان به 255 سمن افزایش داده می یابد در حالی که اکنون 70 سمن در زمینه های مختلف مشغول فعالیت هستند.

حیدری در ادامه به راه اندازی مکانی برای مجمع جوانان خوزستان اشاره کرد و گفت: با همکاری استانداری این مکان در آذر امسال بهره برداری خواهدشد.در سال 96 مبلغ 120 میلیارد ریال از محل اعتبارات ارزش بر افزوده به ورزش خوزستان تزریق شد که بخشی از آن به احداث جاده های سلامت و تجهیز خانه های جوان اختصاص داده شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار