جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت:
جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار کرد: در بخش خدماتی نیز امسال همچون سال های گذشته با توجه به اینکه شرکت مهندسی آبفا در مرز مهران شلمچه و چذابه امر خدمات رسانی را برعهده دارد، مجموعا در سه مرز ۸۵ دستگاه تانکر آبرسان سیار مستقر کرده ایم.
کد خبر: ۶۷۴۵۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹ 31 October 2018

جواد خادمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت آب و فاضلاب در دو بخش زیرساختی و خدماتی به زائران حسینی خدمات رسانی می کند.

به گزارش"تابناک" وی افزود: امسال با دستور ویژه مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و مصوبات جلسات ستاد اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، بحث شبکه گذاری فاضلاب و واگذاری انشعابات مواکب به طول ۴.۵ کیلومتر خط اصلی توسط همکاران در شرکت آبفا اهواز برای چذابه اجرا شد و شبکه آبرسانی و واگذاری انشعابات به مواکب توسط آبفا شهری و روستایی خوزستان به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا شد.

وی با بیان اینکه امسال ۳۲۱ انشعاب آب و به همین میزان هم انشعاب فاضلاب به مواکب چذابه واگذار شد، گفت: در شلمچه به دلیل اینکه هنوز طرح جامع و تفضیلی برای آن اجرا نشده و زمین مواکب مورد بحث و اختلاف نظر بین عتبات و منطقه آزاد است، نمی شد کار زیرساختی را انجام دهیم ولی به محض جانمایی توسط آبفا شهری خوزستان شبکه فاضلاب اجرا می شود.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار کرد: در بخش خدماتی نیز امسال همچون سال های گذشته با توجه به اینکه شرکت مهندسی آبفا در مرز مهران شلمچه و چذابه امر خدمات رسانی را برعهده دارد، مجموعا در سه مرز ۸۵ دستگاه تانکر آبرسان سیار مستقر کرده ایم.

خادمی ادامه داد: در مرزهای چذابه، شلمچه و مهران هشت دستگاه آزمایشگاه سیار آب، 6 دستگاه بسته‌بندی آب لیوانی و کیسه‌ای با ظرفیت 100 هزار لیوان در روز مستقر کردیم.

وی بیان کرد: احداث ۱۵۰ چشمه حمام و فعالیت حدود ۴۰۰ نفر کارشناس در سه مرز به منظور خدمات رسانی شبانه روزی از جمله فعالیت های انجام شده است.

خادمی با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۰ مخزن ثابت پنج هزار لیتری آب در مسیر پیاده روی زائران مستقر شده افزود: ۶۰ شیر تقسیم کننده آب در راه زائران و توزیع حدود پنج میلیون بطری آب در میان زائران نیز از دیگر اقدامات انجام شده بود.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به احداث یک هزار و ۲۰۰ چشمه حمام در شهرهای کربلا و نجف از سوی آبفا تهران ادامه داد: توزیع ۵ میلیون بطری آب و استقرار ۱۰ اکیپ فنی ـ مهندسی در این شهرها برای آبرسانی و برق رسانی در مواکب نیز از جمله کارهای انجام شده این ستاد بود.

وی با اعلام این خبر که آبفا استان خراسان جنوبی متولی صفر تا ۱۰۰ تأمین آب کاظمین را برعهده دارد، گفت: ۲۵ کانکس ۱۸ متری برای استراحتگاه همکاران در مرزهای شلمچه و چذابه مستقر کردیم.

خادمی گفت: به دلیل شکستگی در خطوط آبرسانی پایدار در مرزهای شلمچه و چذابه تاکنون دو و نیم میلیارد تومان توسط شرکت آبفا شهری خوزستان به منظور تقویت فشار آب و رفع شکستگی هزینه شد.

جانشین قرارگاه اربعین شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورتصریح کرد: شرکت آبفا اهواز برای اجرای شبکه فاضلاب در مرز چذابه مبلغی حدود سه میلیارد تومان و همچنین آبفا روستایی خوزستان هم برای اجرای شبکه های آب در مواکب مرز چذابه اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد تومان را هزینه کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار