مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان گفت: خشکسالی و شوری آب در شهرستان باعث شد امسال حدود 15 درصد کاهش تولید داشته باشیم.
کد خبر: ۶۵۳۸۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲ 10 September 2018

جبار حمادی با اشاره به آغاز عملیات برداشت خرما از سطح نخیلات این شهرستان اظهار کرد: از حدود 20 روز گذشته برداشت خرما از نخلستان‌های شادگان آغاز شده است و کار برداشت توسط کشاورزان تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: مساله شوری آب و خشکسالی در شهرستان شادگان باعث شد تا از نظر کمی و کیفی در بحث خرمای تولید شده در شهرستان با افت مواجه شویم و در این راستا نیازمند همکاری کارگاه‌های بسته‌بندی خرما هستیم.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان تصریح کرد: خشکسالی و وضعیت شوری آب در شهرستان باعث شد امسال حدود 15 درصد کاهش تولید داشته باشیم. هر سال تولید خرمای شهرستان حدود 50 هزار تن است اما امسال خوشبینانه پیش بینی می‌کنیم که بتوانیم فقط حدود 35 تا 40 هزار تن تولید خرما داشته باشیم.

مطرودی ادامه داد: سطح نخیلات در شادگان حدود 13 هزار و 500 هکتار است که از این میزان حدود 11 هزار و 250 هکتار نخیلات بارور هستند و حدود 2250 هکتار نیز نخیلاتی هستند که به مرحله باردهی نرسیده‌اند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی شادگان خاطرنشان کرد: مساله کمبود آب باعث شد تا خرمای تولید شده در شادگان از نظر کیفی نیز افت شدیدی پیدا کند. مزارعی که امسال آب به آن‌ها رسید و به نوعی در بالادست شهرستان قرار داشتند، خرمای درجه یک تولید کردند اما سایر نخلستان‌ها در پایین دست که آب به آن‌ها نرسید، خرمای با کیفیت پایین‌تری تولید کردند.

 

منبع: ایسنا

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار