مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان:
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از موافقتنامه طرح های فاینانس احداث تصفیه خانه های مدرن فاضلاب در پنج شهر دیگر خوزستان خبر داد.
کد خبر: ۶۴۵۴۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳ 19 August 2018

صادق حقیقی پور امشب در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای تصفیه خانه‌های فاضلاب از محل فاینانس در شهرهای ایذه، اندیمشک، شوش، بهبهان و بستان، اظهار کرد: این طرح توسط یک شرکت بین المللی ایرانی و با جذب سرمایه گذار از کشور چین اجرایی می‌شود.

به گزارش"تابناک"؛ مدیر عامل آبفا خوزستان بیان کرد: افق طرح‌های فاینانس فاضلاب مدرن در این ٥ شهر خوزستان تا افق طرح ١٤٢٥ پیش بینی شده است.

حقیقی پور عنوان کرد: این تصفیه خانه ها از جدید ترین نوع تصفیه فاضلاب هساتذ که نقش مهمی برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی و زیست محیطی در این ٥ شهر خواهد داشت.

وی با اشاره به استفاده بهینه از پساب فاضلاب تصریح کرد: با توجه به کمبود آب در کشور، حفاظت از منابع آبی لازم است تا نسبت به بازچرخانی پساب فاضلاب شهری برای مصارف مختلف از قبیل صنعت و کشاورزی داشته باشیم.

مدیر عامل آبفا خوزستان حفاظت از محیط زیست و حرکت در مسیر سازگاری با کم آبی را از سیاست های مهم آبفا استان برشمرد.

وی همچنین گفت: این پروژه ها به روش EPCF با دعوت سرمایه گذاران خارجی به مناقصه گذاشته شد که یکی از شرکت های بین المللی ایرانی با یک سرمایه گذار چینی برنده این مناقصه شد که توافق اجرایی این پروژه امضاء و بین طرفین مبادله شد.

حقیقی پور با اشاره به اعتبار پروژه فاینانس ٥ طرح اظهار داشت: این طرح ها با اعتبار ٥٣ میلیون یورو در٥ شهر بهبهان، اندیمشک، ایذه، بستان و شوش آغاز می شود و حدود ١٣میلیارد و ٥٠٠ میلیون تومان مبلغ ریالی نیز برای بهره برداری ۲ساله بعد از تکمیل طرح نیز در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار