نایب رییس اتاق بازرگانی ایران:
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: میانگین پرداخت تسهیلات در بانک های کشور 85 درصد از منابع آنها است اما بانک های استان تنها 49 درصد از این منابع را تسهیلات می دهند که کمترین سهم پرداخت تسهیلات را در بین بانکهای کشور دارند.
کد خبر: ۶۳۹۷۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۹ 06 August 2018

حسین سلاح ورزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که عصر یکشنبه 14 مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: بانک های استان خوزستان حدود 546 هزار میلیارد ریال سپرده داشتند و در این زمینه فقط حدود 41 هزار میلیارد ریال تسهیلات به بخش های مختلف استان ارائه کرده اند.

به گزارش"تابناک" وی افزود: با توجه به میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک های خوزستان، 243 هزار میلیارد ریال مازاد سرمایه در بانک های استان باقی مانده است.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: به طور متوسط در کشور بانک ها 85 درصد منابع خود را به صورت تسهیلات به بخش های مختلف اعطا کرده اند اما این عدد در استان خوزستان فقط 49 درصد است.

سلاح ورزی با بیان اینکه بانک های خوزستان فقط 49 درصد از منابع خود را به صورت تسهیلات به بخش های مختلف ارائه کرده اند، گفت: بانک های خوزستان کمترین سهم پرداخت تسهیلات را در کشور دارند.

وی ادامه داد: شاید اگر بانک ها در خوزستان بخشی از این سپرده ها را به صورت تسهیلات به واحدها و بخش های مختلف ارائه می کردند، بخشی از نقدینگی ها تامین شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: اگر این تسهیلات از سوی بانک های استان به واحدها پرداخت می شد و آن ها متناسب با متوسط کشوری عمل می کردند، شاید بخشی از آلام و مشکلات این واحدها مرتفع می شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار