رئیس شورای شهر اهواز:
رئیس شورای شهر اهواز گفت: طبیعی است که مشورت ها و هم فکری هایی با اعضای شورا صورت بگیرد اما اتهاماتی که از نظر سیاسی به شورای پنجم وارد می شود به هیچ وجه صحت ندارد.
کد خبر: ۶۱۷۹۲۲
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۶ 11 June 2018

محمدجعفر فلسفی عصر امروز یکشنبه در نطق پیش از دستور چهل و دومین جلسه علنی شورای شهر اهواز با بیان اینکه دغدغه هایی که نسبت به نوع عملکرد شورا و شهرداری در سطح شهر وجود دارد، مختص این شورا نیست، اظهار کرد: همه اعضا شورا، وظایف قانونی دارند که باید به آن پایبند باشند از طرفی گاهی شرایط و مصالح شهر نیز استلزام هایی برای ما ایجاد می کند.

به گزارش"تابناک" وی افزود: طی چند هفته اخیر موضوعاتی پیش آمد که در فضای مجازی پررنگ شد و اشخاصی در تنور این مسائل دمیدند؛ این افراد کسانی بودند که به نام چهره های شناخته شده مطالبی را منتشر کردند که بعد مشخص شد این مطالب و نقل قول ها فاقد سندیت بوده و به نوعی جعلی هستند که باید گفت انتشار اینگونه مطالب اصلا درست نیست.

فلسفی بیان کرد: اینگونه افراد رویه ای را اتخاذ کرده اند که زمانی خود را دلسوز جامعه و سرنوشت شهر نشان می دهند ولی وقتی مشکلی رخ می دهد همه را زیر سئوال می برند از این رو باید از جنبه های مختلف این موضوعات را مورد بررسی قرار داد.

رئیس شورای شهر اهواز با تأکید بر داشتن درک درست از شرایط گفت: باید تلاش کرد در حد توان قانون را اعمال کرده و در انجام وظایف قانونی خود هیچ ترسی نداشته باشیم.

فلسفی با بیان اینکه حفظ آرامش در اهواز به عنوان شهری آسیب دیده و زخم خورده از التهاب ها و تنش های مختلف به ویژه در چند دوره گذشته شورا، یک اصل است، تصریح کرد: جامعه و مردم دوست ندارند وارد چنین فضایی شوند و از کسانی که به عنوان اعضای شورا انتخاب کرده اند انتظار دارند که از ورود به فضای تنش زا پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: امیدواریم در عمر باقی مانده این شورا باز هم بتوانیم این اصل را رعایت کرده و در فضایی آرام شرایط را نقد کنیم و توجه ای به منافع حزبی، جناحی و قومی نداشته باشیم و با تدبیری که در همه اعضای شورای شهر وجود دارد، به وظایف و مسئولیت های خود عمل کنیم.

فلسفی در پاسخ به اتهامات مطرح شده توسط یکی از اعضای شورای شهر گفت: برخی از این اتهامات بی پایه و برخی دیگر توهم است. یک عده در اتاق تاریکی نشسته اند و درباره پست های شهرداری اظهار نظر سیاسی و قومیتی دارند در حالی که تمام تلاش ما این است تا به شایسته سالاری توجه شود.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: این شرایط حتی در مواردی که افراد لایق موضع سیاسی نزدیکی به ما نداشته باشند مورد توجه ما است؛ برای مثال بحثی بین اعضا و شهردار پیش آمد که نوشادی معاون فعلی شهردار به عنوان قائم مقام معرفی شود این در حالی است که وی موضع سیاسی خاصی ندارد.

فلسفی ادامه داد: این اتهام زنی ها واقعا عجیب است؛ گاهی چهره های سیاسی تابلوداری معرفی می شوند که مشخص است هدف چیست اما یک‌ موقع هم درمیان چهره های متخصص مجموعه های شهرداری، شایستگی ها و توان مندی هایی دیده می شود که نادیده گرفتن آن ها به دلیل عدم تطابق مواضع سیاسی شان با ما، اجحاف و بی انصافی است.

رئیس شورای شهر اهواز بیان کرد: جای سؤال است که چرا برخی می خواهند با اتهام زنی فضای بدبینی را در جامعه حاکم کنند؟ هجمه زیادی در طول این مدت به بنده به عنوان رئیس شورای شهر صورت گرفت اما ما سعی کردم به گونه ای رفتار کنم که فضا سنگین تر نشود و خدای نکرده حاشیه ای ایجاد نشود که دود آن به چشم مردم مظلوم برود.

فلسفی افزود: زمانی که از زبان باباپور عضو شورای شهر مطلبی منتشر شد همه بلافاصله پذیرفتند اما بعد وی توضیح داد و مشخص شد که مطلب منتشر شده دور از واقعیت بوده است؛ یا در موردی دیگر شخصی بیانیه ای بر علیه موسوی زاده عضو شورای شهر صادر کرده بود، که وی نسبت به این اقدام اظهار بی اطلاعی کرد و اصلا از این ماجرا خبر نداشت. اگر قرار باشد بر اساس این ماجراهای واهی قضاوتی صورت بگیرد نتیجه چه خواهد بود؟ چه فضایی ایجاد خواهد شد؟ اختلاف بین اعضای شورای شهر و شهردار امری کاملاً طبیعی است اما چرا بحثی که در فضای اتاق بین چند نفر از معتمدان مردم مطرح می شود به سرعت سر از فضای مجازی در می آورد؟

وی اظهار کرد: هزاران اتفاق در هیئت های اندیشه ورز رخ می دهد و گلایه ها و اعتراضاتی مطرح می شود اما آیا رسانه ای شدن تمام آنها ضرورت دارد؟ آیا انتشار این بحث ها باعث تشویش اذهان عمومی نخواهد شد؟ طبیعی است که مشورت ها و هم فکری هایی با اعضای شورا صورت بگیرد اما اتهاماتی که از نظر سیاسی وارد می شود به هیچ وجه صحت ندارد.

فلسفی بیان کرد: در اهواز موازنه ای صورت گرفت و از یک لیست، هشت نفر وارد پارلمان شهری شدند اما برخلاف تصوری که از قبل نسبت به شورا وجود داشت این جریان کار خود را تازه شروع کرده و ارتباط با مردم را قیچی نکرده است. یکی از انتقاداتی که قبلا به اعضای شورا گرفته می شد بریدگی از مردم بود و این درحالی است که تمام تلاش ما این است این ارتباط منقطع نگردد.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: اگر تصمیمات ما به سمت و سویی رفت که مصالح مردم نادیده گرفته شود این حق برای تک تک آن ها وجود دارد که ما را به چالش بکشند اما چه کسی است که شاهد تلاش شبانه روزی اعضای شورای شهر نباشد و دغدغه و دل سوزی اعضای شورا را نبیند؟ چه کسی است که شاهد دلسوزی و همت جدی شهردار در محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار نباشد؟

وی تأکید کرد: مطلب منتسب به شهردار مبنی بر این که چون حاشیه عوارض نمی دهد نباید به آن خدمت کرد؛ دروغ محض است و ما نمی توانیم تحلیل های خود را بر اساس یک دروغ بنا کنیم. این جمله نه با عقل و نه با عملکرد شخصششهردار اهواز جور در می آید.

وی با بیان اینکه حق نداریم افراد را اینگونه تخریب کنیم، تصریح کرد: شهردار اهواز یک انسان است؛ می آید و می رود. وی برای همه ما شناخته شده است، آیا نسبت با این ادعاهای کذب که موجب تفرقه افکنی می شود؛ نزد خداوند مسئول نیستیم؟ آیا قرآن این را به ما گفته است؟ باید انصاف را رعایت کنیم و یک جایی برای خودمان بگذاریم.

رئیس شورای شهر اهواز گفت: گاهی پیش می آید که در جلسات ما یکی از اعضای شورا می گوید من دیگر استعفا می دهم حتی پیش آمده که استعفای کتبی به من داده اند اما آیا من این قضیه را در بوق و کرنا رسانه ای کردم؟ بالاخره گاهی افراد در عصبانیت تصمیم هایی می گیرند و ما نباید برخورد آنی داشته باشیم.

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار