مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز:
در راستای پایداری شبکه برق و براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی استانداری خوزستان مبنی بر کاهش ساعت اداری، کار کنترل بار مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی از امروز ۱۹ خرداد ماه از ساعت ۳۰: ۱۲ دقیقه توسط کارشناسان این شرکت آغاز گردید.
کد خبر: ۶۱۷۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴ 10 June 2018

در راستای پایداری شبکه برق و براساس دستورالعمل ابلاغی از سوی استانداری خوزستان مبنی بر کاهش ساعت اداری، کار کنترل بار مصرف برق ادارات و دستگاههای اجرایی از امروز ۱۹ خرداد ماه از ساعت ۳۰: ۱۲ دقیقه توسط کارشناسان این شرکت آغاز گردید.

به گزارش"تابناک"؛ مهندس حسن کریمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز به اشاره به بحران ناشی از خشکسالی و کاهش تولید نیروگاه های برق آبی در تابستان ۹۷ گفت: قطعا ما امسال تابستان بسیار سختی را در جهت حفظ و پایداری شبکه برق با توجه کمبود آب پشت سدها خواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: ۷۵ درصد سدها کشور و نیروگاههای برقی در استان خوزستان قرار دارد که بخش عظیمی از برق مصرفی مشترکین ما را تامین می نمایند.

کریمی بیان داشت: امسال بمنظور گذر از بحران خشکسالی اقدامات گسترده ای را در دستورکار قرار داده ایم تا رفاه و آسایش مردم را بتوانیم در این هوای گرم تامین کنیم که یکی از مهمترین این اقدامات کاهش تایم اداری از ساعت ۳۰: ۶ دقیقه تا ساعت ۳۰ : ۱۲ دقیقه می باشد که حسب دستور استاندار کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی و بانکها ملزم هستند بعد زمان تعیین شده مصرف برق خود را ۸۰ درصد کاهش دهند که این برنامه از امروز شنبه ۱۹ خردادماه آغاز شده و تا پایان روز ۱۵ شهریور ماه ۹۷ ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود: امروز ما با جدیت اخطارهای لازم را به کلیه دستگاهها و ارگانها و نهادها اعلام و اقدامات لازم را نیز در راستای پایداری شبکه عملیاتی نمودیم.
کریمی در ادامه ضمن تشکر از اداراتی و دستگاههای که دستورالعمل را عملیاتی نمودند خاطر نشان کرد: دستگاهها و یا اداراتی که طی روزهای آتی اقدام به کاهش مصرف خود ننماید برق آنها قطع گردید و فقط با دستور استاندار مجدد وصل خواهد شد.

وی در ادامه گفت : گام اول در راستای پایداری شبکه برق را ما با دستگاه ها ، ادارات، ارگانها و صنایع شروع نمودیم و گام بعدی را باید مردم با ما همراهی نموده و مصرف برق خود را در ساعت پیک یا اوج مصرف که در اهواز از ساعت ۱۲ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ۱۲ شب می باشد کنترل نموده و استفاده از لوازم غیرضروری مانند لباسشویی، جاروبرقی و غیره را به ساعت های اولیه صبح و یا روزهای تعطیل موکول نمایند تا بتوانیم تابستان ۹۷ را با مشکلات کمتری مدیریت نماییم.

کریمی در پایان افزود: درصورتی که شهروندان و به ویژه کسبه توصیه های کارشناسان برق را جدی نگیرند مجبور خواهیم شد کمبود تولید برق را با اعلام برنامه زمانبندی خاموشی در سطح کلانشهر اهواز جبران نماییم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار