مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر خبر داد
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد 129 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از ابتدای سال جاری تاکنون در این بندر خبر داد.
کد خبر: ۵۶۳۴۵۸
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۹ 08 February 2018

محمد محسنی در خصوص عملکرد تخلیه و بارگیری بزرگ‌ترین بندر آزاد تجاری ایران اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری یک‌میلیون و 975 هزار و 730 تن کالا در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد 129 درصدی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از این میزان یک‌میلیون و 482 هزار و 247 تن به بارگیری و 493 هزار و 483 تن به تخلیه اختصاص دارد که به ترتیب از رشد 284 و 3 درصدی برخوردار است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اضافه کرد: طی این مدت یک‌میلیون و 8 هزار و 899 تن کالا از بندر خرمشهر به عراق صادرشده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیر 250 برابری داشته است.

محسنی میزان صادرات کالا به کویت را با رشد 19 درصدی، 363 هزار و 779 تن عنوان کرد.

وی با اعلام رشد 24 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر خرمشهر گفت: در این بازه زمانی 78 هزار و 193 TEU عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در مجتمع بندری خرمشهر به انجام رسیده است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر میزان تردد مسافر از طریق پایانه بین‌المللی مسافری دریایی خلیج‌فارس بندر خرمشهر از ابتدای سال جاری تاکنون را با رشد 20 درصدی، 225 هزار و 688 نفر اعلام کرد.

محسنی ادامه داد: با توجه به شرایط آب و هوایی مطلوب منطقه در این فصل و در آستانه تعطیلات پایان سال، بندر خرمشهر آمادگی خود را برای پذیرایی از گردشگران دریایی اعلام می‌دارد.

به گفته وی گردشگران دریایی می‌توانند از جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری در رودخانه‌های اروند و کارون بهره‌مند شوند.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: طی این مدت یک هزار و 730 فروند شناور بالای هزار تن و زیر هزار تن در بندر خرمشهر پهلوگرفته‌اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 4 درصدی برخوردار است.

محسنی با اعلام رشد 26 درصدی تخلیه و بارگیری خودرو در بندر خرمشهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تخلیه و بارگیری 12 هزار و 249 دستگاه خودرو در بندر خرمشهر به ثبت رسیده است.

بندر خرمشهر به دلیل مجاورت با کشورهای عراق و کویت و برخورداری از امکانات و تجهیزات پیشرفته و سیستم حمل‌ونقل چندوجهی به‌عنوان مهم‌ترین بندر تجاری کشور در عرصه صادرات به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به شمار می‌رود.

 

منبع: فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار