مردم صیدون از توابع شهرستان باغملک صبح امروز به دلیل نبود امکانت رفاهی -شهری جلو ساختمان بخشداری این شهر تجمع اعتراضی برپا کردند.
کد خبر: ۵۰۶۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱ 10 October 2017

به گزارش ایلنا_ منطقه خوزستان، تجمع مردم بخش صیدون از توابع شهرستان باغملک نسبت به نبود امکانات رفاهی از جمله بانک ، بیمارستان و جاده ارتباطی مناسب است.

بخش صیدون با ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵کیلومتری جنوب شهرستان باغملک استان خوزستان قرار داردکه بیشتر مردم آن بهمیی سردسیر هستند .

به گفته یکی از شهروندان صیدون،این تجمع که از صبح امروز - سه‌شنبه 18مهرماه جاری آغاز شده وتا -لحظه تنظیم خبر - نیز ادامه دارد در اعتراض به نبود خدمات رفاهی در منطقه است به طوری که مرد ماین بخش برای انجام امور بانکی خود باید به نزدیکترین شهر مجاور بروند زیر این صیدون تنها یک عابربانک دارد که بیشتر اوقات نیز خراب است.

صِیدون در استان خوزستان است. این شهر از توابع شهرستان باغ‌ملک و مرکز بخش صیدون است که خود نیز به دو قسمت صیدون شمالی و صیدون جنوبی تقسیم می‌شود. چندین روستای بزرگ و حاصلخیز، در اطراف صیدون وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سرآسیاب و ماوی و روستای دره بنیاب و طلاور و علاء، رودزیر و خود شهر صیدون اشاره کرد.

در این مناطق برنج بسیاری کشت می‌شود که یک نوع آن چمپا نام دارد.

زبان مردم منطقه صیدون لری با گویش بهمئی است. که دنباله زبان اوستایی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار