مدیرعامل قطار شهری اهواز خبر داد:
مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز گفت:مجوز اوراق مشارکت شهری برای پروژه مترو اهواز در بانک مرکزی منقضی شده است.
کد خبر: ۵۰۶۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳ 10 October 2017
به گزارش ایسنا _ منطقه خوزستان، شهرام شاهین‌زاده، با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی پروژه قطار شهری اهواز اظهار کرد: در حال حاضر پروژه مترو در حال راه‌اندازی مجدد و خروج از وضعیت نیمه تعطیل روزهای اخیر است. با نمایندگان شرکت کیسون پیمانکار این پروژه نیز جلساتی داریم و پیمانکار به اجرای پروژه بر اساس برنامه زمانبندی متعهد شده است. 
  
وی در خصوص تزریق اعتبارات و منابع مورد نیاز برای راه‌اندازی فاز اول خط یک تصریح کرد: متأسفانه بررسی لایحه انتشار 300 میلیارد تومان اوراق مشارکت شهری برای پروژه مترو در شورای چهارم به تعویق افتاد و به شورای پنجم رسید. 
  
مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز ادامه داد: این لایحه در آخرین جلسه شورا به تصویب رسیده اما به دلیل پایان یافتن زمان آن، مجوز این اوراق در بانک مرکزی منقضی شده است و پایدار شدن مجدد این اوراق کمی زمان می‌برد. با تزریق پول‌های این اوراق، تخصیص 150 میلیارد تومانی دولت برای پروژه مترو اهواز نیز محقق خواهد شد. 
  
شاهین‌زاده ادامه داد: علاوه‌‌ بر این اعتبارات، آقای کتانباف اعتبارات و منابع دیگری را نیز برای این پروژه در نظر گرفته است. قبلا قول دادیم که تا پایان سال فاز اول خط یک مترو به طول 6.8 کیلومتر به بهره‌برداری برسد اما شهردار تمایل دارد که طول خط یک فاز نخست بهره‌برداری حتی اگر به سال بعد بیانجامد، افزایش یابد. 
  
 وی عنوان کرد: با توجه به احداث تونل‌های خیابان سلمان فارسی نظر شهردار این است که در فاز اول بهره‌برداری به جای ایستگاه فرودگاه تا مصلا به طول 6.8 کیلومتر که قبلا برنامه‌ریزی شده بود تا ایستگاه‌های خیابان سلمان فارسی و همچنین میدان ساعت پیش برویم که در این صورت طول خط در فاز نخست بهره‌برداری به حدود 12 کیلومتر می‌رسد. 
  
‌مدیرعامل سازمان قطار شهری اهواز ادامه داد: در این صورت هرچند ممکن است زمان بهره‌برداری بیشتر به طول بیانجامد و تا سال آینده طول بکشد اما مؤثرتر و بهتر خواهد بود و بهره‌برداری آزمایشی نمی‌شود. تا پایان هفته آینده می‌توانیم در خصوص پروژه مترو خبرهای بهتری به مردم بدهیم و تا آن موقع پروژه به طور قابل توجهی فعال‌تر خواهد شد. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار