فراخوان پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی استان خوزستان به میزبانی دشت آزادگان از سوی دبیرخانه دائمی این جشنواره منتشر شد.
کد خبر: ۵۰۱۱۰۵
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵ 28 September 2017
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، در متن این فراخوان آمده است: 
  
"اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و دبیرخانه دائمی جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان با مساعدت و همکاری مرکز هنرهای نمایشی و دفتر نماینده محترم مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی در سال "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" با اتکا به هویت دینی، ملی و قومی و با بهره‎گیری از ارزش‎ها و ظرفیت‎های نهفته در فرهنگ اقوام عرب خوزستان، پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان را برگزار می نماید." 
  
در بخش شرایط شرکت در جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان آمده است: 
  
1.       نمایش‎هایی که در راستای ترویج شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» تولید گردند و از بسترهای تاریخی، ادبی، سیاسی، آداب و سنن و رسم و رسومات منطقه و استان خوزستان بهره‎مند باشند در اولویت خواهند بود. 
  
2.        نمایش‎هایی که مبتنی بر متن عربی یا ترجمه عربی نویسندگان بومی استان خوزستان که به فارسی نگاشته شده‎اند مورد قبول است. 
  
3.       نمایش های متقاضی نباید از 45 دقیقه کمتر یا از 90 دقیقه بیشتر باشند. 
  
4.        ارایه مجوز کتبی نویسنده برای اجرای عمومی و شرکت در جشنواره از سوی کارگردان به دبیرخانه دائمی جشنواره الزامی است. 
  
5.        گروه‎های متقاضی شرکت‎کننده در جشنواره باید یک نسخه از متن نمایشنامه را بر روی لوح فشرده در محیط word  به همراه سه نسخه از فیلم اجرای عمومی نمایش بر روی لوح فشرده و گواهی تایید اجرای عمومی شهرستان خود و فرم درخواست تکمیل شده را در تاریخ مقرر به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. 
  
6.           کارگردانان محترم در هنگام تنظیم فرم درخواست دقت لازم را به عمل آورند، زیرا این فرم ملاک  برنامه‎ریزی‎های بعدی خواهد بود و هیچ‎گونه تغییری در نام نمایش یا بازیگران و عوامل امکان‎پذیر نخواهد بود. 
  
7.        کلیه آثار پذیرفته شده موظف به چهار روز اجرای عمومی اثر نمایشی در شهرستان خود هستند. 
  
8.        گروه‎های راه‎یافته به جشنواره تا سقف مبلغ 000/000/20 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه دریافت خواهند کرد. 
  
بر اساس گاهشمار فراخوان جشنواره، گروه‎های متقاضی حداکثر تا تاریخ 15 آذرماه 1396 مهلت دارند مدارک خود را به دبیرخانه ارسال نمایند و نتایج بازبینی تا تاریخ 20 آذرماه 1396 اعلام خواهد شد و پانزدهمین جشنواره استانی تئاتر عربی دشت آزادگان استان خوزستان نیز از تاریخ 26 الی 29 دیماه 1396 به میزبانی دشت آزادگان برگزار می‎شود. 
  
گروه‎های متقاضی مدارک و مستندات خود را به آدرس دبیرخانه واقع در خوزستان، سوسنگرد، خیابان شهید غدیری اصل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشت‎آزادگان ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 06136746463 تماس حاصل نمایند.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار