معاون شرکت ملی حفاری ایران خبرداد:
متخصصان صنعت حفاری در شرکت ملی حفاری ایران در شش ماه نخست سال جاری موفق به حفاری و تکمیل 76 حلقه چاه های نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور شدند.
کد خبر: ۵۰۰۴۱۰
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲ 27 September 2017
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، حمیدرضا خوشایند معاون شرکت در عملیات حفاری با بیان این مطلب، اظهار کرد: از این تعداد چاه، 32 حلقه توسعه‌ای/ توصیفی، دو حلقه اکتشافی و 42 حلقه تعمیری تکمیلی بوده است. 
  
وی افزود: از مجموع این چاه‌ها 57 حلقه در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، پنج حلقه در حوزه فعالیت شرکت نفت فلات قاره و 12 حلقه در پروژه‌های توسعه میادین نفتی که اجرای آن بر عهده شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) است و دو حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران حفر و تکمیل شده است. 
  
خوشایند، متراژ حفاری در این مدت را 142 هزار و 500 متر عنوان کرد و گفت: ناوگان شرکت ملی حفاری 73 دستگاه حفاری سبک، سنگین و فوق سنگین ملکی دارد که از این تعداد 70 دکل خشکی و سه دکل دریایی است. 
  
وی عنوان کرد: با تلاش مستمر کارکنان عملیاتی، فنی و پشتیبانی شرکت از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال حفاری و تکمیل 13 حلقه چاه 486 روز زودتر از برنامه پیش بینی شده از سوی کارفرما به اتمام رسید که از نظر زمان ترخیص دکل و تولیدی شدن زودهنگام چاه ارزش اقتصادی قابل توجهی دارد.

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار