زنگنه بر بهبود وضع محیط زیستی خوزستان تاکید کرد؛
در سفر اخیر اینجانب به خوزستان در تاریخ 1396.6.1، مسئولان استانی از سوزاندن نفت تولیدی از چاه‌های حفاری شده جدید در گودال‌های سوخت با توجه به وضع محیط زیستی خوزستان و به ‌ویژه منطقه اهواز شکایت داشتند
کد خبر: ۴۹۳۰۳۱
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۶ 12 September 2017
وزیر نفت طی ابلاغی مکتوب به مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، از وی خواست تا از ابتدای مهرماه امسال از سوزندان نفت در گودال های سوخت خودداری شود.

به گزارش تابناک خوزستان، بیژن نامدار زنگنه در این ابلاغیه خطاب به علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، با اشاره به اقدامات همه جانبه وزارت نفت برای حفظ محیط زیست تاکید نموده است: از ابتدای مهرماه در همه فعالیت‌های حفاری و بهره برداری نفت از جمله بهره گیری دستگاه فرآورش سیار، از سوزاندن نفت خام در گودال‌های سوخت (Burn Pit) پیشگیری شود. 

در این ابلاغیه آمده است: در سفر اخیر اینجانب به خوزستان در تاریخ 1396.6.1، مسئولان استانی از سوزاندن نفت تولیدی از چاه‌های حفاری شده جدید در گودال‌های سوخت با توجه به وضع محیط زیستی خوزستان و به ‌ویژه منطقه اهواز شکایت داشتند.

وزیر نفت خطاب به مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران نوشته است: در ادامه اقدامات همه جانبه وزارت نفت در حوزه محیط زیست، لازم است به همه شرکت‌های تولیدی تابعه دستور اکید فرمایید که از ابتدای مهر امسال در همه فعالیت‌های حفاری و بهره برداری نفت (شامل اقدامات مناطق نفتخیز جنوب، متن، مناطق مرکزی و اروندان) از جمله بهره گیری (و در صورت نیاز اجاره) دستگاه فرآورش سیار، از سوزاندن نفت خام در گودال‌های سوخت -Burn Pit- پیشگیری شود. 

زنگنه تاکید کرد: علاوه بر این در موارد بسیار اضطراری که از گودال‌های سوخت استفاده می‌شود، این گودال‎ها باید بر اساس استانداردهای ابلاغی طراحی شده باشند که در صورت تجمع نفت در آنها، امکان نفوذ نفت به خاک، ریخت و پاش در محیط اطراف و ایجاد آلودگی به حداقل ممکن برسد.
منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار