در پنج ماهه نخست امسال؛
معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان از بارگیری چهار میلیون و 356 هزار تن کالای صادراتی غیر نفتی طی پنج ماهه نخست امسال در بندر امام خمینی(ره) خبر داد.
کد خبر: ۴۹۲۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸ 11 September 2017
به گزارش تابناک خوزستان، ابو طالب گرایلو با اشاره به رونق بارگیری انواع کالاهای غیرنفتی طی پنج ماهه نخست سال جاری در مجتمع بندری امام خمینی(ره) با رشدی معادل۲۰ درصد، عنوان کرد: به دنبال اعمال سیاست های دولت مبنی بر افزایش صادرات غیرنفتی، مجتمع بندری امام خمینی(ره) ضمن اتخاذ آماده به کاری تجهیزات و امکانات عملیاتی، زمینه مساعد برای نیل به این هدف را  فراهم شده است.

وی در تشریح عوامل نیل به رشد مطلوب در زمینه ی بارگیری کالاهای غیر نفتی طی مدت مذکور بیان کرد: تعامل و هم افزایی مدیریتی و صاحبان کالا برای تسهیل مسیر صادرات و رفع موانع عملیاتی، ایجاد تنوع در شیوه های و روش های بارگیری کالاهای صادراتی متناسب با نوع محموله ها و همچنین تعدد شیوه های  حمل کالا به بندر به لحاظ دسترسی این مجتمع بندری به راه های ارتباط جاده ای، ریلی و نزدیکی به فرودگاه از جمله عوامل  تأثیرگذار درکسب این موفقیت به شمار می روند.

معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان خاطرنشان کرد: در همین راستا طی پنج ماهه نخست سال جاری چهار میلیون و 356 هزار تن کالای صادراتی غیر نفتی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) بارگیری شد.

وی همچنین فراهم بودن امکان انبارش انواع کالا در مقیاس وسیع به لحاظ وجود انبارهای سرپوشیده ی با ظرفیت بسیار و اعمال نظارت و کنترل های دقیق جهت حفظ و سلامت کالا و عملیات تخلیه و بارگیری از دیگر عواملی برشمرد که موجب استقبال روزافزون صاحبان صنایع و صاحبان کالا برای  بهره گیری از این موقعیت مساعد شده است.

این مقام مسئول در اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان خاطر نشان کرد: انواع آهن آلات، مصالح ساختمانی، مواد معدنی، مواد شیمیایی و ملاس نیشکر عمده ترین کالاهایی هستند که طی بازه زمانی مذکور در این مجتمع بندری بارگیری و به مقصد  صادر شد.

گرایلو یادآور شد: در راستای رشد صادرات غیر نفتی و به منظور تحقق اقتصاد بدون نفت، این اداره کل ضمن اتخاذ سیاست جذب صنایع تولیدی در کنار بنادر به منظور تکمیل زنجیره تولید و کمک به تولید کنندگان و ایجاد مزیت کاهش قیمت نهایی حرکت خود برای استقرار بنادر نسل سوم را سرعت داده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار