کد خبر: ۴۸۹۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳ 04 September 2017
کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست خوزستان گفت: در پنج ماهه نخست امسال، تنها یک روز با هوای پاک در اهواز گزارش شده است. 
  
علیرضا آذریان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: از آغاز سال تا چهارم شهریورماه امسال، کلانشهر اهواز 15 روز غبارآلود را با وقوع پدیده گردوغبار تجربه کرد که در مجموع، زمان ماندگاری ذرات گردوغبار در این روزها در هوای اهواز 185 ساعت بوده است. 
  
وی افزود: در این مدت بیشترین غلظت گردوغبار گزارش شده 1472 میکروگرم در مترمکعب بوده است. 
  
کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره‌کل محیط زیست خوزستان گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری کلانشهر اهواز تنها یک روز را با وضعیت پاک بر اساس شاخص کیفی هوای AQI تجربه کرد که در فروردین‌ماه بوده است و پس از آن تا مردادماه هیچ روزی را با هوای پاک در این شهر نداشتیم. 
  
آذریان عنوان کرد: تعداد روزهای با هوای سالم بر اساس شاخص مذکور در کلانشهر اهواز در فروردین هشت روز، در اردیبهشت پنج روز، خرداد پنج روز و مرداد دو روز، بود و در تیرماه هیچ روزی ما هوای سالم نداشتیم. 
  
وی بیان کرد: تعداد روزهای با هوای ناسالم برای گروه‌های حساس نیز در این کلانشهر در فروردین بیست روز، اردیبهشت 30 روز، خرداد 25 روز، تیر 19 روز و مرداد 21 روز بود. همچنین دو روز در فروردین، 10 روز در اردیبهشت، یک روز در خرداد، دوازده روز در تیر، و هشت روز در مردادماه شاخص کیفی هوا در اهواز ناسالم گزارش شد. 
  
کارشناس مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل محیط زیست خوزستان افزود: خوشبختانه در پنج ماهه نخست امسال، هیچ روزی در کلانشهر اهواز دارای شاخص کیفی هوا بسیار ناسالم یا خطرناک نبود. 

منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار