کد خبر: ۴۸۶۳۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۵ 30 August 2017
 چهار جوان اهوازی که برای فرار از گرما و شنا کردن به رودخانه کرخه در شهرستان حمیدیه روی آورده بودند غرق شدند.

دادستان شهرستان حمیدیه سه شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: این چهار جوان اهوازی عصر سه شنبه در رودخانه کرخه در محدوده روستای ظهر آب این شهرستان در حال شنا بودند که غرق شدند.

علی بیرانوند افزود: 2 نفر از این افراد نجات یافتند ولی از سرنوشت 2 نفر دیگر خبری نیست و به احتمال زیاد در رودخانه غرق شدند.

وی گفت: به دلیل تاریکی هوا و خطرات زیاد برای امدادگران امکان اعزام امدادگر تا فردا به منطقه غیر ممکن است ولی به محض روشن شدن هوا غواص و امدادگر به منطقه اعزام خواهد شد.

وی از افراد خصوصا جوانان خواست به هیچ وجه برای شنا کردن به رودخانه های این استان و خصوصا شهرستان حمیدیه مراجعه نکنند زیرا منطقه مناسبی برای شنا کردن تعبیه نشده است.

دادستان حمیدیه همچنین از مسئولان ورزش و جوانان خواست با ساخت استخر و یا مناسب سازی حریم رودخانه ها از غرق شدگی افراد در این استان جلوگیری نمایند.

بر اساس آماری که از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام شده است خوزستان دومین استان در میزان غرق شدگی را در سطح کشور دارد.

بنا به اعلام سازمان پزشکی قانونی در 15 سال گذشته سه هزار و 93 تن در خوزستان در رودخانه ها غرق شده اند.

بر اساس این آمار در برخی سال ها از جمله در سال 1382 آمار غرق شدگی در کشور و خوزستان آمار غرق شدگی بسیار افزایش یافته است.

بر اساس آماری که از سوی اداره کل پزشکی قانونی خوزستان اعلام شده پارسال 135 نفر در خوزستان بر اثر غرق شدگی جان خود را ازدست دادند و در چهار ماه نخست امسال نیز بیش از 30 نفر هنگام شنا در رودخانه ها غرق شده اند.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار