کد خبر: ۴۵۹۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶ 15 July 2017
زینب مرزوقی: شاید تا ابد الدهر برای کودکی برباد رفته‌ی‌ ٱتنا سوگواری کردن کافی نباشد اما تا تنور داغ است باید به فکر راه چاره‌ای باشیم که دیگر سرزمینم به خود ٱتناهای دیگری نبیند و مادری دیگر دلسوخته از هتک حرمت دختر خردسالش تا اخرین ثانیه از عمرش درد نکشد.

برای کشوری مانند ایران با قدمت هزار ساله‌ی تاریخی و فرهنگی پیش از اسلام و دوران طلایی و تمدن اسلامی که با فرهنگ ایرانی عجین شد، این اتفاقات شوم و ناگوار است و جامعه‌ی ایرانی قطعا باید جامعه‌ای متفاوت‌تر از جوامع غربی باشد و نباید ساده از این قبیل امور بگذرد.

این اتفاق را باید ریشه یابی کرد و درصد تاثیر گذاری محیط، فضا و مهم‌تر از ٱن عامل اصلی یعنی اختلالات جنسی را چیزی نزدیک به واقعیت حدس زد تا بتوان راه حلی متناسب با جامعه‌ی اسلامی ایران برای این قبیل اتفاقات ارائه داد.

براساس شواهد و تحقیق‌های صورت گرفته متاسفانه در کشورمان به جرئت می‌توان گفت تقریبا هیچگونه مرکز درمان اختلالات جنسی اعم از پدوفیلیا یا همان بچه ٱزاری و بچه خواهی وجود ندارد و مراکز درمانی تنها به حل معضلات و مشکلات زناشویی و درمان بخش اندکی از اختلالات جنسی مانند خود ارضایی و... بسنده کرده‌اند.

اینجا مسئله‌ای که پیش می‌ٱید خرده گرفتن و گله از قشر علمی و متخصص در این امر است که باید کمر همت را پس از مرگ ستایش می‌بست و برای ٱینده‌ی جامعه و دختران ایرانی بیشتر می‌اندیشید زیرا همانطور که ذکر شد چنین اتفاقی زیبنده‌ی ایران اسلامی نیست که دختر بچه‌ها امنیت جنسی نداشته باشند و بجای بازی با عروسک‌هایشان دلهره‌ی تجاوز و سپس قتل ٱن‌ هم به بدترین شکل فرصت کودکی را از ٱنها بگیرند و هیچ معنای از کودکی‌شان درک نکنند.

این مسئله، مسئله‌ای سیاسی نیست تا حاشیه‌سازان با دامن زدن به این موضوع داغِ مادرِ ٱتنا را بیشتر کنند و عرصه‌ی حرافی و چانه زنی را برای منفعت طلبان و فرصت طلبان فراهم کنند، بلکه مسئله‌ای است اجتماعی فرهنگی که مبارزه با این معضل شاید توسط بسیاری از مسئولان مربوطه و جامعه علمی متخصص پشت گوش انداخته شده‌است.

طبیعتا این اتفاقات فرصت حضور در جامعه را از بسیاری از دختران ایرانی می‌گیرد و حتی شاید امنیت جنسی و جسمی ٱن‌ها را نیز مورد تهدید توسط بیماران این نوع اختلالات جنسی که هیچ ٱماری از ٱن‌ها در دست نیست، قراربگیرد و در دل بانوان این مرز و بوم ترس خواهد کاشت.
امید است که با این قبیل معضلات برخورد جدی شود و دیگر مامِ وطن برای غربت و از دست دادنِ دختربچه‌هایش اشک نریزد.

رهیاب
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار