مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران :
در برنامه اقتصاد مقاومتی در سال جاری ۲ میلیارد دلار صادرات محصولات بنگاه های کوچک و متوسط هدف گذاری گردید
کد خبر: ۴۲۵۴۴۸
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸ 17 May 2017
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در بازدید از ۶ شهرک و ناحیه صنعتی در رامهرمز، هفتکل، باغملک و ایذه :در برنامه اقتصاد مقاومتی در سال جاری ۲ میلیارد دلار صادرات محصولات بنگاه های کوچک و متوسط هدف گذاری گردید.

 علی یزدانی  طی بازدید از ۶ شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان های رامهرمز، هفتکل، باغملک و ایذه در استان خوزستان، در جمع مدیران واحدهای صنعتی ایذه و باغملک اظهار کرد: مطابق قانون و مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتي به ریاست معاون اول ریاست جمهور، تمامی بانک ها مکلف هستند ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک را به عنوان وثیقه بپذیرند.

وی مبلغ دریافت شده برای واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی به سرمایه گذاران را حق انتفاع و برای تامین هزینه های زیر ساختی مانند انشعابات آب، برق، گاز، مخابرات، تصفیه خانه و ... اعلام کرد و گفت: به منظور جذب سرمایه گذار و رونق بیش از پیش شهرکهای صنعتی تخفیف هشتاد درصدی در قیمت حق انتفاع واگذاری زمین در شهرکهای صنعتی ایذه، باغملک، رامهرمز و هفتکل لحاظ خواهیم نمود.

یزدانی تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را با شعار و بوروکراسی زائد اداری میسر ندانست و بیان کرد: در صورتی که بخش دولتی، خصوصی و آحاد مختلف جامعه با همدیگر همگرایی و تعامل داشته باشند و در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی فعالیت کنند شاهد رشد تولید و اشتغال خواهیم بود.

 

وی در رابطه با مشکلات مالیاتی عنوان کرد: در سال گذشته در بخش تأمین اجتماعی مصوب گردید کلیه اجرائیات برای بنگاه های کوچک و متوسط متوقف گردد و در سال جاری نیز استمرار خواهد یافت.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ادامه داد: شهرکهای صنعتی قادر به رفع محرومیت ها و ایجاد اشتغال در حداقل زمان هستند مشروط به اینکه بدون انجام مطالعات تخصصی بنگاه کوچک و متوسطی راه اندازی نشود و ما نیز در حوزه نوسازی تجهیزات در چارچوب سیاست های اقتصاد مقاومتی ، آموزش رایگان، کمک هزینه شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی، کمک هزینه طرح های پژوهشی و ... حمایت خواهیم نمود تا کیفیت محصولات داخلی افزایش و میزان واردات همچنان کاهش یابد.

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خط تولید کارگاه تولیدی صنایع پلاستیک سروستان، ظروف یک بار مصرف شفیق، صنایع غذایی چویل مستقر در شهرک صنعتی باغملک و همچنین خط تولید و بسته بندی صنایع غذایی کامکار جنوب و واحد تولید بستنی و خط تازه تاسیس تولید پنیر و  تصفیه خانه شهرک صنعتی ایذه بازدید کرد.

یزدانی اشاره کرد: اینکه واحدهای تولیدی کمتر با مشکل مهمي به نام بازار مواجه هستند دستاورد بسیار مهمی است و وجود صنایع غذایی کامکار جنوب که به آلمان، افغانستان و عراق صادرات دارد بیانگر قابلیت های صنعتی خوزستان می باشد.
منبع: تابناک
برچسب ها: شهرکهای صنعتی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار