شورای اداری استان خوزستان ؛
وضعیت بیکاری در استان نیز واقعاً نگران‌کننده است و مسئولان کشوری باید به جنگ این موضوع بروند
کد خبر: ۴۲۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۹ 09 May 2017
به گزارش تابناک خوزستان ، دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در جلسه شورای  اداری استان گفت :  با اشاره به پرداخت یک سوم اعتبارات مورد نیاز طرح آبرسانی به خوزستان در قالب مرحله نخست این طرح، دولت وظیفه خود را در سال جاری به جا آورده و سازمان آب و برق و قرارگاه خاتم می توانند برای اجرا اقدام کنند.

شریعتی تصریح کرد: دستور رهبری برای احیای اراضی کشاورزی خوزستان از سال 75 تا 92 به صورت بسیار کند اجرا شده بود که با دولت یازدهم برای عمل به قول خود به مردم استان و تعهد به رهبری این طرح را تحت عنوان550 هزار هکتاری، به اجرا درآورد.

برنامه ریزی برای اجرای مرحله دوم طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان موسوم به طرح رهبری، از هفته آینده آغاز می شود تا در این طرح با اجرای زهکش های سراسری شاهد تکرار مشکلات طرح نیشکر نباشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید ناصری‌نژاد رییس مجمع نمایندگان خوزستان در این جلسه اظهار کرد:  ما خواهان آن هستیم که بحث خوزستان در صدر رسیدگی به اولویت‌ها باشد و از طرفی خواهان آن هستیم که در تخصیص اعتبارات هم اوضاع به همین منوال باشد.

برای حل مشکلات استان، نیاز به عزم ملی مسئولان است و من متأسفم که شهر اهواز به عنوان آلوده‌ترین شهر کشور معرفی شده است. باید به این موضوع رسیدگی شود. 15 روز است که درگیر این قضیه هستیم ولی کسی رسیدگی نمی‌کند.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت بیکاری در استان نیز واقعاً نگران‌کننده است و مسئولان کشوری باید به جنگ این موضوع بروند؛ چرا که موجب درد و ملالت مردم خوزستان شده است.

ناصری‌نژاد خطاب به معاون توسعه امور تولیدی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور که در جلسه حضور داشت، گفت: در حال حاضر خیلی از دهیارهای ما گرفتارند و این اعتباراتی که از نفت به دست می‌آید، بسیار کم به استان خوزستان می‌رسد و من تقاضا دارم این پول‌ها به شهرداران و دهیاران سریعاً تزریق شود. ضمن اینکه ما خواهان سرعت بخشیدن به طرح 550 هزار هکتاری نیز هستیم و نگوییم که مشکل اعتبار و منابع داریم.

وی گفت: ما خواستار اجرای مصوبات دولت هستیم؛ چرا که حق مردم خوزستان است که مشکلات نداشته باشند و از زندگی لذت ببرند. در شادگان گرفتار خشکسالی در مارون و جراحی هستیم که این را مرتب به مسئولان نیز گوشزد کرده‌ایم و من از همین تریبون به دلیل این موضوع اعلام خطر و بحران می‌کنم و می‌گویم اگر مارون و جراحی به این صورت رها شوند، شهرستان شادگان بزودی نابود خواهد شد. 

در ادامه این جلسه امید حاجتی، رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه خوزستان نیز از رشد صد درصدی اعتبارات استان در سال جاری خبر داد و افزود: این رشد و اعتبار باعث رونق در فضای عمرانی استان خواهد شد. ضمن اینکه در مبحث درآمدها نیز توانسته‌ایم رشد حداقلی را در استان بوجود آوریم.

وی بیان کرد: یکی از موفقیت‌های دیگری که با همدلی و تعامل خوب به نتیجه رسیده است، مسأله حل پنج مشکل قدیمی استان خوزستان بود که در اولین جلسه هیأت وزیران در سال 96 به تصویب رسید و قرار شد بر اساس آن مصوبه در حوزه آب، برق، فاضلاب، کنترل کانون ریزگردها و تکمیل فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری، مشکلات حل شود.
اعتبارات خوزستان در سال جاری بیش از 100 درصد رشد داشته اشت.

حاجتی تأکید کرد: هیچ استانی پس از انقلاب، شاهد چنین مصوبه بزرگی نبوده است این مصوبه از تاریخ 96/1/15 اجرا شده است . 

رئیس سازمان آب و برق خوزستان نیز در ادامه  این نشست  افزود : طرح آبرسانی به شهرها و روستاهای خوزستان نیاز استان را تا 30 سال آینده تامین می کند.

محمدرضا شمسایی اعتبار مورد نیاز برای این طرح را بیش از 95 هزار میلیارد ریال برای مدت سه سال عنوان کرد و افزود: 42 هزار میلیارد ریال از این طرح ها بر اساس قراردادهای قبلی به قرارگاه خاتم واگذار شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر طرح آبرسانی که قرار است آب مورد نیاز را از سد دز، سد کارون 3 و سد کوثر تامین کند، طرح تکمیل فاضلاب و احداث تصفیه خانه در مدت سه سال در 17 شهر استان نیز جزو مصوبات دولت برای خوزستان بوده است

منبع: تابناک
برچسب ها: شورای اداری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار