نمایندگان خوزستان در مجلس شناخته شدند؛
با پایان شمارش آرای ماخوذه در حوزه‌های انتخابیه استان خوزستان در مرحله دوم انتخابات مجلس دهم، نمایندگان این حوزه‌ها برای راهیابی به خانه ملت مشخص شدند.
کد خبر: ۲۲۱۲۶۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۱ 30 April 2016
بامداد امروز (شنبه ۱۱ اردیبهشت) با پایان شمارش آرا، تکلیف ۱۸ نماینده مردم خوزستان در مجلس دهم شورای اسلامی تعیین شد.

دور دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، طبق اعلام وزارت کشور، ۱۰ اردیبهشت برگزار شد و طی یک رقابت نفس گیر ۸ فر دیگر به مجلس راه یافتند تا تکلیف تمامی ۱۸ کرسی استان خوزستان از ۱۴ حوزه انتخابیه مشخص شود.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان خوزستان در دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی نتیج زیر حاصل شد:

حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون : جواد کاظم نسب (الباجی) با ۱۲۵۱۹۸ رای/ علی ساری با ۱۱۳۳۵۱ رای و  همایون یوسفی با ۱۱۲۸۸۸ رای

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا : علی عسکر ظاهری با ۴۵۵۲۲ رای

حوزه انتخابیه بندرماهشهر، امیدیه و هندیجان : علی گلمرادی با ۶۰۱۳۳ رای

حوزه انتخابیه بهبهان، و آغاجری : حبیب الله کشت زر با ۴۴۳۹۳ رای

حوزه انتخابیه ایذه و باغملک : هدایت الله خادمی با ۷۲۷۳۸ رای

حوزه انتخابیه آبادان : غلامرضا شرفی با ۲۱۱۰۰ رای

 

همچنین پیش از این در دور نخست دهمین دوره انتخابات مجلس که هفتم اسفندماه ۹۴ برگزار شده بود، ۱۰ نماینده از ۱۸ کرسی استان خوزستان با آرای مردم مشخص شدند و تعیین تکلیف ۸ کرسی دیگر به دور دوم کشیده شده بود.

در  دور نخست عامر کعبی و جلیل مختار از آبادان، فریدون حسنوند از اندیمشک، عبدالله سامری از خرمشهر، عباس پاپی زاده از دزفول، فقاسم ساعدی از دشت آزادگان، اقبال محمدیان از رامهرمز،مجید ناصری از شادگان، سید راضی نوری از شوش و سهراب گیلانی از شوشتر مستقیماً به بهارستان راه یافته بودند.

 

** لیست کامل نمایندگان خوزستان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی

حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون == جواد کاظم نسب الباجی (اصلاح طلب) – همایون یوسفی (اصلاح طلب) – علی ساری (اصلاح طلب)

حوزه انتخابیه آبادان == عامر کعبی (اصولگرا) – غلامرضا شرفی (اصولگرا) – جلیل مختار (مستقل)

حوزه انتخابیه اندیمشک == فریدون حسنوند (اصولگرا)

حوزه انتخابیه ایذه و باغملک == هدایت الله خادمی (مستقل)

حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان == علی گلمرادی (اصلاح طلب)

حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجری == حبیب الله کشت زر ( مستقل)

حوزه انتخابیه خرمشهر == عبدالله سامری (مستقل)

حوزه انتخابیه دزفول == عباس پاپی زاده (اصولگرا)

حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه == قاسم ساعدی (اصولگرا)

حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر == اقبال محمدیان (اصولگرا)

حوزه انتخابیه شادگان == مجید ناصری (اصولگرا)

حوزه انتخابیه شوش == سید راضی نوری (اصولگرا)

حوزه انتخابیه شوشتر == سهراب گیلانی (اصولگرا)

حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا == علی عسکر ظاهری (اصلاح طلب)

منبع: تابناک
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
حامد مختاری تبار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۱
با سلام
ابتدا تبریک میگم به نماینده های راه یافته به مجلس ان شاالله که بتوانند گامهایی در جهت آبادانی استان زر خیز خوزستان بردارندو قولهایی که به مردم فقید خوزستان داده اند راه فراموش نکنند.
باتشکر یکی از همدیاران m.i.s
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار