مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: ۸۲۱ دستگاه ماینر از ابتدای سال تاکنون در ۷۰ مزرعه استخراج رمز ارز در کلانشهر اهواز کشف و جمع‌آوری شد.
کد خبر: ۱۱۲۸۴۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۱ 27 September 2023

عبدالحمید عباس شیاری با اشاره به اینکه این مزارع توسط حوزه برق کلانشهر اهواز کشف و جمع آوری شده است، اظهار کرد: این اقدام در راستای پایداری هرچه بیشتر شبکه برق و جلوگیری از قطع برق شهروندان در تابستان ۱۴۰۲ انجام شده است.

وی با بیان اینکه هر ماینر معادل یک کولرگازی ۲۴ هزار مصرف برق دارند، افزود: با تماس برخی شهروندان در زمینه بروز نوسان ولتاژ برق در این کلانشهر، با شناسایی محل و همکاری عوامل پلیس امنیت اقتصادی این مزارع کشف شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز تصریح کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق " اپلیکیشن برق من " ، " سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش برای معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار