رئیس کل دادگستری استان خوزستان با اشاره به ایجاد صلح و سازش در ۱۴۰ پرونده قصاص نفس از ابتدای امسال تاکنون گفت: ۴۷ مورد مصالحه در مدت مشابه سال گذشته ایجاد شد که شاهد رشد ۲۹۸ درصدی در این خصوص هستیم.
کد خبر: ۱۱۲۵۴۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۶ 09 September 2023

به نقل از دادگستری خوزستان، علی دهقانی در نشست کارگروه تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص نفس استان، اظهار کرد: ۱۰۶ مورد از این سازش‌ها در پویش «به عشق امام رئوف می‌بخشم» و هشت مورد نیز در پویش «به عشق امام حسین (ع) می‌بخشم» محقق شده است.

وی افزود: این ۱۴۰ مورد مصالحه با همکاری اعضای کارگروه صلح استان، کارگروه مشترک اداره کل زندان‌ها و مرکز توسعه حل اختلاف استان و صلح‌یاران انجام شده است.

دهقانی همچنین از راه‌اندازی ۱۰ شعبه صلح و سازش شورای حل اختلاف در زندان‌های استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مقدمات این کار آماده شده هرچند اعضای آن پیش از این فعالیت‌های خیرخواهانه خود را آغاز کرده‌اند و نتایج قابل قبولی نیز حاصل شده است.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان بیان کرد: تعیین تکلیف پرونده‌های قصاص، نقش قابل توجهی در کاهش جمعیت کیفری دارد و باعث توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه می‌شود.

از سال گذشته دادگستری خوزستان با تشکیل کارگروه و ایجاد پویش‌های مختلف تلاش بر ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های قضایی و قصاص نفس دارد.

سال گذشته ۹۴ پرونده قضایی به صلح و سازش ختم شد و ورود ۴۰۰ نفر به زندان جلوگیری گردید.

برچسب ها: دادگستری ، خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار