مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان اینکه رکورد تولید شکر برای اولین بار شکسته می‌شود، گفت: پیش بینی می‌کنیم امسال بیش از ۶۵۰ هزار تن شکر در واحدهای هشتگانه نیشکری خوزستان تولید شود.
کد خبر: ۱۱۲۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷ 09 September 2023

عبدعلی ناصری در خصوص آخرین وضعیت مزارع نیشکر خوزستان اظهار کرد: وضعیت مزارع نیشکر واحدهای هشتگانه نیشکری در خوزستان مطلوب است و پیش‌بینی می‌کنیم امسال شاهد برداشت بسیار خوب نیشکر و تولید شکر در استان باشیم.

وی افزود: با توجه به شرایطی که در بحث کشت نیشکر وجود دارد، پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تن نیشکر از مزارع برداشت شود.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با بیان اینکه امسال رکورد تولید برای اولین بار شکسته می‌شود، گفت: در صورت تحقق این میزان برداشت نیشکر از مزارع، تولید شکر ۵۰ درصد افزایش خواهد یافت و از این رو می‌توانیم بیش از ۶۵۰ هزار تن شکر تولید کنیم.

ناصری عنوان کرد: یکی از مهمترین مسائلی که در دستور کار مجموعه نیشکر است، بحث تولید حداکثری است که به عنوان اولویت اصلی صنعت نیشکر دنبال می‌شود و در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در عملیات‌ کاشت، داشت و برداشت تلاش خواهیم کرد این مهم را محقق کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط مزارع، امسال سال پررونقی برای صنعت نیشکر خواهد بود و با توجه به وضعیت مطلوب عملیات داشت نیشکر و رشد مناسب نیشکرها، سال پرمحصولی در واحدهای هشتگانه نیشکری رقم خواهد خورد.

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار