معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان گفت: سند ارتقای تولید و اشتغال استان در دست تدوین است که نقشه راه توسعه اشتغالزایی را مشخص می‌کند.
کد خبر: ۱۱۰۷۸۵۳
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۷ 30 May 2023

دکتر محمد راضی جلالی بیان‌کرد: هفته گذشته با دستگاه‌های متولی اشتغال و تولید خوزستان به منظورارائه برنامه‌های تخصصی مکاتبه شد که بر اساس نگاه هردستگاه، اولویت‌ها مشخص و نقشه راه برای ارتقای اشتغال استان تدوین شود.

وی افزود: قراراست در قالب یک کمیته علمی متشکل از دانشگاهیان، نخبگان، دانش بنیان‌ها و صنعتگران، نظرات دستگاهها مورد بررسی قرارگیرد و با نگاه تخصصی و علمی اولویت‌های استان در حوزه تولید واشتغال مشخص شود.

راضی جلالی ادامه داد: اولویت‌ها در قالب سند ارتقای تولید و اشتغال تدوین می‌شود و نقشه راه دستگاه‌ها و وظیفه هرسازمان و دستگاه مشخص خواهد شد.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه‌ای استانداری خوزستان گفت: بانک اطلاعاتی اشتغال نیز در حال جمع‌آوری است که جمعیت افراد بیکار، نوع مهارت‌ها و ...را تعیین کرده و متناسب با آنها برنامه‌ریزی می‌شود.

علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست شورای اشتغال، طرح آمایش سرزمینی را راه توسعه استان دانست و گفت: باید جایگاه گردشکری، تولید، صنعت و همچنین کشاورزی در اقتصاد استان مشخص و برای آن یک برنامه اصولی پیاده شود تا دستگاه ‌های اجرایی بر اساس آن حرکت کنند.

منبع/ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار