استاندار خوزستان گفت: استفاده از روش‌های نوین و علم روز جهان تاثیر بسزایی در رشد تولید محصولات کشاورزی استان با هزینه کمتر خواهد داشت.
کد خبر: ۱۱۰۷۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۷ 29 May 2023

علی اکبر حسینی محراب در جلسه شورای اشتغال استان بر آبیاری نوین و به کارگیری علم روز جهان در کشاورزی اشاره کرد و گفت: استفاده از روش‌های نوین و علم روز جهان تاثیر بسزایی در رشد تولید محصولات کشاورزی استان با هزینه کمتر خواهد داشت.

وی افزود: با ۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در استان انتظار است با ارائه یک الگوی کشت صحیح، این میزان در سال جاری به ۲۲ میلیون تن و سال بعد به ۳۰ میلیون تن برسد.

استاندار خوزستان ادامه داد: جهاد کشاورزی، شیلات و منابع طبیعی استان باید در زمینه کشت محصولات گلخانه‌ای برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند تا از این طریق اشتغالزایی در سطح استان افزایش یابد.

به نقل از استانداری خوزستان، حسینی محراب اظهار کرد: بخش کشاورزی استان باید به سمت کشت گلخانه‌ای تغییر جهت دهد زیرا با آب کمتر، می‌توانیم تولیدات بیشتری داشته باشیم.

وی بر ضرورت پیگیری جدی مصوبات جلسات شورای اشتغال تاکید و بیان کرد: مدیران با کار جهادی در میدان عمل حضور مفیدی داشته باشند و مسیر اشتغال جوانان را هموار کنند و تا زمانی که این امر محقق نشود جریان اشتغال در استان شکل نمی‌گیرد.

حسینی محراب استفاده مدیران دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت نیروهای جوان را مهم برشمرد و گفت: از جوانان در اجرای امور بهره‌گیری شود تا با استفاده از دانش روز جهان به توسعه استان کمک کنند.

استاندار خوزستان طرح آمایش سرزمینی را راه توسعه استان دانست و تصریح کرد: باید جایگاه گردشگری، تولید، صنعت و همچنین کشاورزی در اقتصاد استان مشخص و برای آن یک برنامه اصولی پیاده شود تا دستگاه‌های اجرایی بر اساس آن حرکت کنند.

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار