مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه رفع مشکل بیکاری در استان نیازمند همکاری و همت جمعی است، گفت: آمار افراد بیکار واقعی در خوزستان در صورت ساماندهی افرادی که با وجود دریافت حقوق و بیمه خود را بیکار معرفی می‌کنند، ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار نفر است.
کد خبر: ۱۱۰۶۶۱۳
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۳ 23 May 2023

اصغر رشنودی با اشاره به آمار بیکاری فصلی در خوزستان اظهار کرد: آمار رسمی بیکاری در خوزستان در فصل گذشته ۱۱.۶ درصد بوده که حدود ۲ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه میان بیکاری واقعی و بیکاری غیرواقعی تمایز وجود دارد، افزود: افراد بسیاری وجود دارد که با وجود دریافت حقوق و داشتن بیمه خود را بیکار معرفی می‌کنند که ساماندهی این افراد برای شناسایی افراد بیکار واقعی استان در دستور کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: آمار افراد بیکار واقعی در خوزستان در صورت ساماندهی افرادی که با وجود دریافت حقوق و بیمه خود را بیکار معرفی می‌کنند، ۲۰۰ تا ۲۱۰ هزار نفر است.

رفع مشکل بیکاری در خوزستان نیازمند همکاری و همت جمعی است

رشنودی عنوان کرد: اگر آمار افراد بیکار غیرواقعی را به آمار افراد بیکار واقعی در خوزستان اضافه کنیم نرخ بیکاری در خوزستان ۱۵ درصد می‌شود.

وی با بیان اینکه تعهد اشتغال این استان برای امسال ایجاد ۶۳ هزار شغل توسط ۴۰ دستگاه اجرایی است، گفت: سال گذشته ۳۹ دستگاه ایجاد ۶۰ هزار شغل را در خوزستان تعهد داشتند که بیش از ۱۱۹ درصد از این تعهد بر اساس سامانه رصد محقق شد.

رشنودی در پایان خاطرنشان کرد: رفع مشکل بیکاری در استان نیازمند همکاری و همت جمعی است و در صورت تحقق این مهم، کاهش چشمگیر بیکاری در خوزستان در کوتاه مدت دور از دسترس نیست.

منبع/ایسنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار