مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به وضعیت مناطق مختلف در شرایط بارشی، از آماده‌باش تیم‌های امدادی در سطح استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۵۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶ 13 March 2023

وحید شعبانی امروز (۲۲ اسفندماه) اظهار کرد: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی سامانه بارشی که سبب بارندگی در سطح استان خوزستان شده آمادگی تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال احمر به منظور پاسخگویی سریع به حوادث احتمالی ناشی از این بارش‌ها ایجاد و با توجه به استمرار نزول رحمت الهی از شب گذشته تاکنون در سراسر استان به حالت آماده‌باش در آمده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر معین دستگاه‌های امدادرسان در حوادث شهری است، افزود: علاوه بر آبگرفتگی‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها و بستر رودخانه‌های فصلی، احتمال ریزش ساختمان‌های ناایمن به ویژه در مناطق روستایی و حاشیه شهرها بر اثر بارش باران وجود دارد لذا ضروری است تیم‌های عملیاتی سطح آمادگی‌ها را افزایش دهند.

شعبانی گفت: بر اساس الگوهای هواشناسی، این سامانه بارشی تا اواخر روز پنج شنبه در خوزستان فعال است و سبب رگبار و رعد و برق، وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای در اغلب مناطق خوزستان، احتمال ریزش تگرگ در مناطق مستعد و احتمال بارش برف در ارتفاعات استان خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار