جانشین سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن از مهرماه امسال گفت: دانش آموزان، هدف نقشه‌ها و توطئه‌های اخیر دشمن هستند.
کد خبر: ۱۰۹۶۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۸ 12 March 2023

سردار نعمت اله باقری روز یکشنبه در آیین افتتاحیه قرارگاه جهادی و خدمات رسانی بسیج دانش آموزی در یادمان فتح المبین شوش با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای فتح المبین افزود: دانش آموزان و جوانان باید بدانند که دشمن آنها را مورد آماج حملات خود قرار داده است.

وی با بیان علت هدف گیری دانش آموزان توسط دشمن ادامه داد: دشمن می‌داند جمهوری اسلامی ایران ۱۷ تا ۲۰ میلیون جوان دارد که عملیات فتح المبین و دیگر عملیات‌های دوران دفاع مقدس را ندیده‌اند.

جانشین سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان با تاکید بر اینکه دانش آموزان فتنه‌های دشمن را ندیده‌اند و همین امر باعث شده بیشتر برای این قشر برنامه ریزی شود، گفت: امروز جایگاه دانش آموزان برای دشمن مهم است لذا جوانان انقلابی ما تقوا را در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه هیچ برابری در دوران دفاع مقدس در حوزه نیروی انسانی، تجهیزات و امکانات بین ما و دشمنان وجود نداشت، افزود: بیش از ۱۷۰ گردان دشمن در عملیات فتح المبین در مقابل ما بود ولی بیش از ۲۵ هزار نفر از نیروهای دشمن کشته و بیش از ۱۵ هزار نفر از آنها اسیر شدند علاوه بر این هزاران دستگاه تانک و خودروی نفربر از دشمن از بین رفت.

سردار باقری با اشاره به اینکه بیش از ۳۶۰ هزار دانش آموز در هشت سال دفاع مقدس شرکت داشتند، بیان کرد: بخش عظیمی از جنگ را دانش آموزان بصیر و دشمن شناس ۱۳ ساله‌ای چون شهید فهمیده اداره کردند.

وی با بیان اینکه برخی خواص نیز در فتنه‌های ایجاد شده بصیرت نداشتند، افزود: دشمن معتقد است اگر امروز بخواهد ارزش‌های جمهوری اسلامی و باورهای مردم را از بین ببرد باید به قشر جوان و نوجوان ضربه بزند و برهنگی را در بین آنها رواج دهد.

جانشین سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان خطاب به دانش آموزان دهه هشتادی گفت: ماموریت شما از ۳۶ هزار شهید دانش آموز سخت تر است؛ دانش آموزان باید امروز در کنار تحصیل، خود را به سلاح بصیرت و باورهای دینی برای مقابله با دشمن مسلح کنند.

وی ادامه داد: رزمندگان نیز در شرایط سخت و در مقابل دشمن تحصیل علم را فراموش نکردند؛ اگر در ۴۴ سال اخیر کشورمان پیشرفت کرده به خاطر حضور دانش آموزان و کسب رتبه‌های علمی بین المللی است.

سردار باقری با تاکید بر اینکه هرجا کار به بچه‌های ارزشی و انقلابی محول شده به توانمندی‌های بزرگی دست یافته‌ایم، اظهار کرد: تحصیل علم و دستیابی به مدارج علمی بالا یکی از راهکارهای مبارزه با دشمن است البته باید به ورزش دانش آموزان نیز توجه شود.

ورزش به یک ابزار برای اعمال قدرت تبدیل شده است

جانشین سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان اظهارکرد: دانش آموزان و جوانان ارزشی و انقلابی باید در ورزش نیز افتخارآفرینی کنند.

وی به اتفاقات اخیر نیز اشاره کرد و افزود: مسمومیت دانش آموزان دختر در امتداد شعار زن، زندگی، آزادی یک جنایت بزرگ است که بخششی در برخورد با مجرمان صورت نخواهد گرفت.

سردار باقری گفت: دشمنان در ۴۴ سال اخیر بارها توطئه کرده و هربار شکست خورده است ولی جمهوری اسلامی مقتدرانه پیش رفته است و جوانان و دانش آموزان نیز در صحنه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نظامی افتخارآفرینی کرده‌اند.

وی افزود: دشمنان برای راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نقشه‌های زیادی کشیدند و قصد داشتند راه دانش آموزان را از دولت و نظام جدا کنند و نشان دهند جمهوری اسلامی به بن بست رسیده و مردم همراهی نمی‌کنند ولی دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان و ۲۲ بهمن مقتدرانه حضور یافتند.

جانشین سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان تاکید کرد: باید خودمان را برای توطئه‌های پیچیده تر آماده کنیم زیرا دشمن در حال برنامه ریزی است.

قرارگاه جهادی و بسیج دانش آموزی روز یکشنبه با حضور رییس سازمان بسیج دانش آموزی کشور و دیگر مسوولان استانی و محلی در یادمان شهدای فتح المبین شوش کار خود را آغاز کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار