مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پیش بینی برداشت و خرید بیش از ۲ میلیون تن گندم در سال آینده در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۹۵۹۹۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۵ 09 March 2023

امید جهان نژادیان در گفت و گو با  ایسنا اظهار کرد: تمامی مسائل و مشکلات خرید گندم و کلزا در سال ۱۴۰۲ همراه با کلیه دست اندرکاران ستاد برداشت و با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص برخی از آن ها تصمیمات راهبردی اتخاذ شده است.

وی افزود: در سال جاری با توجه به بارندگی های مناسب و استقبال خوب کشاورزان سطح زیر کشت محصول گندم نسبت به سال گذشته با افزایش قابل توجهی روبرو شده است و از این رو پیش بینی می شود در سال آینده بیش از ۲ میلیون تن گندم در مزارع استان برداشت و توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شود.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان تصریح کرد: در سال جاری ۱۶۴ هزار هکتار به صورت دیم و بیش از ۳۹۰ هزار هکتار از مزارع استان به صورت آبی زیر کشت محصول گندم رفته و همچنین بیش از ۲۶ هزار هکتار نیز زیر کشت محصول کلزا قرار گرفته است.

جهان نژادیان با اشاره به رکورد ۱۰ ساله تولید و خرید محصول گندم در استان خوزستان گفت: از تمام ظرفیت های دولتی و بخش خصوصی برای آغاز بزرگترین عملیات اقتصادی کشور در استان خوزستان استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم در سال ۱۴۰۲ مجددا با ثبت رکوردی دیگر در تولید و حفظ عنوان بزرگترین تولیدکننده، گامی بلند در جهت تثبیت خودکفایی این محصول بسیار مهم و استراتژیک داشته باشیم.

وی ادامه داد: در جلسات برگزار شده رایزنی هایی با بانک عامل داشته ایم و برنامه ریزی ها به گونه ای خواهد بود که وجه کشاورزان پس از تحویل محصول به هر کدام از سیلوهای بخش دولتی، خصوصی و یا مراکز خرید مباشر، در کمتر از ۲۴ ساعت به حساب آن ها واریز شود.

برچسب ها: خرید گندم ، خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار