اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به وقوع بارندگی فراگیر در تمام نقاط استان و تقویت سامانه بارشی از روز سه‌شنبه هشدار سطح نارنجی صادر کرد.
کد خبر: ۱۰۹۵۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶ 07 March 2023

به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان در این اطلاعیه آمده است: پیرو هشدار نارنجی هواشناسی ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ سامانه بارشی علاوه بر مناطق شمالی، شمال شرقی و شرقی، با تقویت سامانه از اواسط سه شنبه تا اواخر روز جمعه در مناطق مرکزی و غربی و بخش‌هایی از جنوب استان و در بقیه نقاط به صورت نقطه‌ای سبب رگبار باران و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه ای و ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات استان می شود.

بر اساس هشدار سطح نارنجی روز یکشنبه، عبور ۲ موج ناپایدار که اولین موج از اوایل سه شنبه تا اوایل چهارشنبه و دومین موج از اواسط چهارشنبه تا اواخر روز جمعه استان را تحت تاثیر قرار می دهد که بالا بودن ضرایب ناپایداری باعث شکل گیری توده‌های همرفتی در این ایام به ویژه در بعدازظهر خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه این وضعیت جوی در مناطق شمالی، شرقی، شمال شرقی و ارتفاعات و در بقیه نقاط به صورت رگبار نقطه ای باعث رگبار باران و رعد و برق، وزش باد متوسط تا شدید گاهی تندباد لحظه ای و ریزش تگرگ در مناطق مستعد و بارش برف در ارتفاعات استان خواهد شد.

برچسب ها: بارندگی ، خوزستان ، اهواز
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار