مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: فاز اول پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت GIS کارون در کلانشهر اهواز تکمیل و آماده بهره‌برداری است.
کد خبر: ۱۰۹۵۵۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹ 06 March 2023

محمود دشت‌بزرگ در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: فاز اول پست ۱۳۲ به ۳۳ کیلوولت GIS کارون به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر در مرحله تست پایانی تجهیزات است و قبل از پایان سال جاری وارد مدار خواهد شد.

وی با بیان اینکه ارزش سرمایه‌گذاری فاز اول این پروژه یک هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال است، افزود: هدف از اجرای این پروژه متعادل‌سازی و کاهش بارگیری پست‌های پربار منطقه شرق اهواز و افزایش ضریب اطمینان شبکه برق این منطقه و در نمای کلی‌تر پایداری شبکه برق کلانشهر اهواز است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: فاز دوم این پروژه نیز به ظرفیت ۵۰ مگاولت آمپر ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

دشت‌بزرگ ادامه داد: این پروژه یکی از مجموعه پست‌های GIS است که برای توسعه شبکه برق خوزستان طراحی شده‌اند و در حال احداث هستند.

وی عنوان کرد: این پست‌ها که با آخرین تجهیزات مدرن روز دنیا در حال احداث بوده در برابر گرد و غبار و شرایط اقلیمی مقاوم هستند و همین مقاوم بودن آن‌ها نیز باعث شده است که در دستور کار قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: پیش از این فاز اول پست GIS کیانشهر وارد مدار شد و پست GIS خزامی نیز مراحل تست نهایی را پشت سرگذاشته و قبل از پایان سال جاری وارد مدار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را برعهده دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار