مدیرامور برق منطقه پنج برق اهواز گفت: هشت مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در شمال شرق کلانشهر اهواز شناسایی و ۷۴دستگاه ماینر از آنها کشف و جمع‌آوری شد.
کد خبر: ۱۰۹۵۰۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۶ 02 March 2023

محمدرضا پورجاهد روز پنجشنبه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا با اشاره به ضرورت جمع آوری دستگاه های استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز افزود: با تلاش فرماندهی انتظامی و دستور مقام قضایی و در راستای کمک به پایداری شبکه، تعداد۷۴دستگاه ماینر غیرمجاز در قالب هشت مزرعه در مناطق تحت پوشش این امورکشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی درخصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق" اپلیکیشن برق من"سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat " و یا شماره گیری ۱۲۱و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پورجاهد با اشاره به ضرورت رعایت الگوی مصرف برق در ایام گرم بیان کرد: یکی از مهمترین عوامل بروز خسارت به لوازم برقی خانگی، نبود تعمیر و نگهداری به موقع تجهیزات و اتصالات مهم برق در خانه است که باید هر سال بوسیله تکنسین های مجرب تمام شبکه برق داخلی منازل اعم از کابل ها، پایه فیوزهای سرامیکی و مینیاتوری، کلیدها و سه شاخه های کولرهای گازی بازبینی شوند.

وی افزود: پایداری شبکه و استمرار خدمت رسانی برق به صرفه جویی حداکثری شهروندان نیاز دارد و از همشهریان تقاضا داریم همکاری لازم را در صرفه جویی و مدیریت برق داشته باشند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار