ناظر گمرکات خوزستان از صادرات ۵ میلیارد و ۴۸۸ میلیون دلار کالا از گمرکات استان در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است.
کد خبر: ۱۰۹۰۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵ 30 January 2023

بهروز قره بیگی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آمار صادرات از گمرکات خوزستان اظهار کرد: در ۱۰ ماهه امسال ۵ میلیارد و ۴۸۸ میلیون دلار کالا از گمرکات استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ارزش وزنی این میزان صادرات ۱۳ میلیون و ۸۰۲ هزار تن است که از گمرکات استان خوزستان به خارج از کشور صادر شده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد به لحاظ وزنی رشد داشته است.

ناظر گمرکات خوزستان در خصوص عمده محصولات صادراتی از گمرکات استان تصریح کرد: مواد پتروشیمی، محصولات کشاورزی، فولاد، مصالح ساختمانی، وسایل مکانیکی و الکترونیکی، آبزیان پرورشی و مواد غذایی از مهمترین اقلام صادراتی از گمرکات خوزستان هستند.

قره بیگی عنوان کرد: کشورهای امارات متحده عربی، عراق، چین، جنوب شرق آسیا، ترکیه، روسیه، افغانستان و پاکستان مقاصد این اقلام صادراتی هستند.

افزایش ۱۵۳ درصدی درآمد گمرکات خوزستان

وی در خصوص میزان واردات گمرکات خوزستان ادامه داد: میزان واردات گمرکات استان خوزستان در ۱۰ ماهه امسال، ۱۵میلیون و ۵۵۸ هزار تن کالا به ارزش ۹ میلیارد و ۲۳۱میلیون دلار بوده است.

ناظر گمرکات خوزستان در پایان در خصوص درآمدهای وصولی گمرکات استان گفت: میزان درآمد وصولی گمرکات خوزستان در این مدت ۱۰۵ هزار و ۴۴۷ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵۳ درصد رشد داشته است.

برچسب ها: واردات ، صادرات ، خوزستان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار