سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از ارائه بیش از ۳۷ هزار نفر دوره آموزش مهارتی از سوی مراکز دولتی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای ویژه بانوان در استان خوزستان در ۹ ماهه امسال خبر داد.
کد خبر: ۱۰۸۷۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۱ 14 January 2023

شهرام ملایی‌هزاروندی اظهار کرد: در  مدت ۹ ماهه امسال ۳۷ هزار و ۱۶۵ نفردوره آموزش مهارتی ویژه بانوان در استان خوزستان ارائه شد که از این تعداد، ۲۷ هزار و ۴۷۵ نفردوره در بخش خصوصی آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای و ۹ هزار و ۶۸۹ نفردوره در مراکز ثابت دولتی در حوزه صنعت، خدمات، کشاورزی ،فرهنگ و صنایع دستی اجرا شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ارتقای مهارت‌های شغلی، توانمندسازی مهارتی، ایجاد زمینه‌ کارآفرینی و اشتغال بانوان متناسب با نیاز بازار کار، از اهداف برگزاری این دوره‌های آموزشی رایگان است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان ادامه داد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با هشت مرکز آموزش دولتی و ۶۳۷ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای ویژه بانوان در راستای توانمندسازی زنان مهارت‌جوی استان خوزستان فعالیت دارند.

ملایی‌هزاروندی گفت: علاوه بر مراکزی که خاص بانوان هستند تعداد ۱۲ مرکز در بخش دولتی و تعداد ۱۶۸ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای در بخش خصوصی به صورت دو منظوره برای توانمندسازی خواهران و برادران فعالیت آموزشی دارند.

برچسب ها: آموزش مهارتی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار