معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: پیک آبان ماه ۱۴۰۱ به میزان پنج هزار و ۲۸۲ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار آبان سال قبل ۱۸ درصد افزایش داشته است.
کد خبر: ۱۰۸۰۴۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹ 04 December 2022

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان سیدمهرداد بلادی‌ موسوی بیان کرد:در هشت ماهه گذشته از سال جاری ۲۷ هزار و ۹۲۲ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده است.

وی بیان کرد: از این مقدار تولید برق ۲۹ درصد توسط نیروگاه‌های برق‌آبی، ۶۹.۴ درصد توسط نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و ۱.۶ درصد به وسیله نیروگاه‌های تولید پراکنده تولید و به شبکه سراسری تحویل شده است.

معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: از ۱۹ هزار و ۳۷۳ گیگاوات ساعت برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی، ۶۰ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان و فجر) و ۴۰ درصد توسط نیروگاه‌های بخش دولتی (رامین و ماهشهر) تولید شده است.

بلادی ‌موسوی اضافه کرد: انرژی مصرفی در هشت ماهه سال ۱۴۰۱ برابر با ۳۳ هزار و ۷۸۰ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود سه درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال برابر با سیزده هزار و ۱۹۶ مگاوات بوده که از این میزان ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۶۹ مگاوات و در بخش حرارتی پنج هزار و ۲۷ مگاوات است. ظرفیت بخش DG (نیروگاه‌های تولید پراکنده) نیز ۱۶۴ مگاوات است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت انتقال برق در شبکه انتقال و فوق توزیع در دو استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار