مدیرعامل آب و فاضلاب کشور گفت: دولت سیزدهم و مجموعه وزارت نیرو و آبفای کشور عزمی راسخ برای برطرف کردن مشکلات آب و فاضلاب در خوزستان دارد به نحوی که اولین سفر رییس جمهور به خوزستان و بازدید از وضعیت پروژه های فاضلاب اهواز بود.
کد خبر: ۱۰۶۹۰۱۳
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۷ 23 September 2022

به گزارش خبرنگار ایرنا اتابک جعفری روز جمعه در نشست با مدیر عامل آبفا و سازمان آب برق خوزستان به اجرای پروژه غدیر برای آبرسانی به شهرهای هدف در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: پروژه آبرسانی غدیر از آغاز دولت سیزدهم با دستور رییس جمهور و پیگیری وزیر نیرو سرعت گرفت به نحوی که پروژه چند ساله در مدت زمان ۱۰ ماه وارد مدار بهره برداری شد و کام مردم دشت آزادگان، اهواز، شادگان، خرمشهر و آبادان از آب با کیفیت غدیر شیرین شد و این آغازی از خدمات دولت مردمی به خوزستان است.
مدیر عامل آبفا کشور اظهار داشت: امسال به لطف خدا و اقدامات موثر دولت مردمی و تلاش قابل تحسین مدیریت صنعت آب و برق در خوزستان با کمترین تنش آبی مواجه بودیم.
جعفری طرح غدیر را از طرحهای مهم دولت در خوزستان برشمرد و خاطر نشان کرد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم ۲ پروژه بسیار مهم در کشور در دستور کار قرار گرفت، یکی پروژه آبرسانی همدان و دیگری پروژه آبرسانی غدیر در خوزستان که اعتبارات قابل توجهی برای این پروژه ها در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه با بهره بردای از طرح آبرسانی غدیر مردم خوزستان از آب با کیفیت رودخانه دز بهره مند شدند ادامه داد : طرح آبرسانی غدیر به منظور تامین آب شرب با کیفیت اجرا شده است لذا باید آب ورودی به فضای سبز و صنایع صرفا از منابع دیگری که برای این امر پیش بینی شده است تامین گردد.

مدیر عامل شرکت مهندسی آبفا کشور بیان کرد: تدابیر لازم برای تامین آب شرب اهواز از آب حیات و خط غدیر به صورت پایدار و با کیفیت پیش بینی شده است و در حال حاضر کیفیت آب شرب اهواز بسیار مطلوب است.

جعفری همچنین تاکید کرد وضعیت سرانه آب شرب شهرهای خوزستان باید مطابق با استاندارد ها باشد و باید انشعاب های غیر مجاز در استان خوزستان جمع آوری شود.

طرح آبرسانی غدیر به منظور افزایش کمی و کیفی آب آشامیدنی در شهرستان های اهواز، دشت آزادگان، حمیدیه، هویزه، شادگان، آبادان و خرمشهر اجرا شد ، آب این طرح بزرگ آبرسانی از رودخانه دز تامین شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار